Kitap Özeti

Her Çeşit Kitabın Özeti

Bukre

Kasım 11, 2013 Yerli Roman
bukre

Kitap Özeti

Bukre Kahraman Tazeoğlu

Kendine özgü tarzı olan ender rastladığımız yazarlardan biri Kahraman Tazeoğlu. Kendine has edebi dile ile Bukre kitabını kaleme alan yazar, hayran kitlesini genişletmeye devam ediyor.

Diğer romanlarında olduğu gibi Kahraman Tazeoğlu, Bukre isimli 2013 yılında yayınlanan kitabıyla harika bir edebi dil kullanıyor. Su gibi akan cümleler arasında seyehat etmek Kahraman Tazeoğlu’nun işi olsa gerek. İnsan bu cümlelerin içinde kaybolmak istiyor.

Romana baktığımızda, hayal kırıklığı, sitem, aşk, arzu konuları sıklıkla işleniyor. Diğer yandan her türlü duyguyu bulabileceğiniz bir kitap.

Arka Kapak Bilgisi

Güzellik, bakmayı bilen gözdedir sevgilim. Artık kendime layık olanı seçebiliyorum sayende. Bir insanın gözlerine bakıp, kalbini görebiliyorum her seferinde. Eskisi gibi değilim. Neden mi senden çok daha öndeyim? Herkesin dünyası kendi gördüğü kadardır sevgilim. Sen önüne bakarken, ben uzakları ezberledim. Sen olup bitenlerle ilgilenirken, ben olmayanın izindeydim.Çivi çiviyi sökermiş, yalnızlığı kanatan hüzünlü şarkılar, yalnızlığa iyi gelirmiş. İşte ben bu şekilde hayata karşı direndim. Keşke bana akıl vereceğine, aklımı alacak kadar beni sevseydin. Ben, bir çocukluk edip büyüdüm işte! Sen büyümüşsün ama doğmamışsın bile. Ben, senin doğrundum sevgili. Ötekiler gelip geçerdi. Sen doğru olanı değil, geçerli olanı seçtin. Terk etmek kazanan olmaya yeter zannettin.

Bana, bir veba busesi bırakıp gittin; bak şimdi yerini başkaları aldı. Bu aşkın vebası sende, busesi bende kaldı. Seçtiğin yolda sana mutluluklar diliyorum. Unutmak alışmaktır. Unutursun demiyorum… Ama alışacaksın biliyorum.

Bir önceki kitabımız olan Aile Çay Bahçesi makalemizi okumanızı öneririz

Yorumlar (1)