Kitapozeti.Net

2018‘De Raflarda En Çok Satılan Kitaplar

19.04.2019
92

RAY BRADBURY’NİN “FAHRENHEİT 451”

fahrenheit451 - 2018‘De Raflarda En Çok Satılan Kitaplar

“Kitaplarda bir şeyler olmalıydı, hayal edemeyeceğimiz şeyler, kadının yanan bir evde kalmasını sağlayacak bir şeyler; orada bir şeyler olmalı. Bir hiç için kalmazsın.”

Okuyucuyu bambaşka duygulara sürükleyen ve kitabı bitirmeden bırakmamamızı sağlayan içeriğe sahip romanın, bir de sinema filmi yer alıyor. Gelecekteki Amerika’yı anlatan eserde kitapların o dönemlerde ne kadar önemsiz olduğuna ve kitapları yakmamak için çabalayan bir itfaiyecinin yaşam mücadelesini okuyor olacaksınız. Kitapların ve kitap okumanın ne kadar değerli olduğunu gözler önüne seren bir eser.

BURAK AKSAK’IN “LEYLA İLE MECNUN”

leylailemecnun 708x1024 - 2018‘De Raflarda En Çok Satılan Kitaplar

Heyecan, aşk, hüzün ve eğlenceyi bir arada yaşatan ve sizleri son derece memnun edecek bir kitap. Bir zamanlar izleyiciyi ekrana kilitleyen, televizyon ekranlarında yayınlanan dizi ile aynı karakterlere sahip roman bu sefer de Leyla ile Mecnun’un zamanlarını ve tanışmalarını bambaşka bir zamanda yapıyor.

Farklı zamanlarda ama birbirlerine olan aşkları hala sönmemiş bir alev misali olan Leyla ile Mecnun efsanesine bir de bu açıdan bakmaya ne dersiniz?

PAULO COELHO’NUN “SİMYACI”

simyaci - 2018‘De Raflarda En Çok Satılan Kitaplar

Mevlana’nın ünlü mesnevisinden esinlenerek yazılmış harikulade olan bu eser, okuduğunuzda sizlerin küçüklük anılarınızı özlemle anmanıza sebep olacak. Aktardığı hikâye ile beraber yaşam ve ahlak öyküsü olarak geçen eser bu esere, mutlaka şans tanımalısınız.

JOSE MAURO DE VASCONCELOS’UN “ŞEKER PORTAKALI”

sekerportakali - 2018‘De Raflarda En Çok Satılan Kitaplar

Küçük bir çocuğun düşüncelerini ve hayal dünyasını mükemmel bir şekilde yansıtmış olan bu romanın, oldukça çok hayranı var. Okuduğunuzda sizleri bir o kadar hüzünlü ve bir o kadar da memnun edecek, mükemmel bir eser.

Bu eserde, kendisine sevgi gösterilmemiş küçük bir çocuğun sevgi ve şefkat ile tanışmasına tanıklık edeceksiniz. Bütün duyguları bir arada yaşayabileceğiniz, aynı zamanda kendi çocukluğunuzu da okurken görebileceğiniz bu eser, sizlere çocuklar ve onların hayal dünyaları hakkında birçok şey sunuyor. Küçüklere olan bakış açınızı değiştirecek olan bu kitap her kitleye hitap edecek bir üslup ile yazılmış.

GEORGE ORWELL’IN “1984”

1984 - 2018‘De Raflarda En Çok Satılan Kitaplar

Distopik romanların en iyi yazarlarından olan George, bu eserinde üstün bir üslup ile akıllı bir sistem ve siyaset eleştirisini yazıya dökmüş.

İnsanların bir takım kişiler tarafından yönetilebilen bir makineye dönüştürüldüğü en ince ayrıntısına kadar anlatılmış bir eser. Sizi sıkmayacak, okuduğunuz zaman sizi bir düşünce kuyusuna sürükleyen nadide eserlerden biri olan 1984, yeni okuyucularını merakla bekliyor.

STEFAN ZWEİG’İN “BİLİNMEYEN BİR KADININ MEKTUBU”

bilinmeyenbirkadininmektubu - 2018‘De Raflarda En Çok Satılan Kitaplar

“…Ve insanların arasında yalnız olmaktan daha korkunç bir şey yoktur.”

Adını artık çoğu kitapseverin duyduğu ve çıkardığı eserler ile adından oldukça söz ettiren yazarın bu kitabı da oldukça sevildi.

Küçük fakir bir yaşam süren çocuğun olgunlaşarak nasıl zengin hayatına adım attığı akıcı bir dil ile anlatılmış. Kitapta olanlar daha çok duyguların sizi çekebileceği bu eser bir hayli dikkatinizi çekecek ve sizi bambaşka düşünceler içerisine itecek. Bu kitapta hem sevgi, hem bilinmezlik hem de birçok duygunun önemini ve bunların nedenlerini anlayacaksınız. Birçok okuyucu ve hayran kitlesine sahip olan eser, uzun bir süre raflarda kalacağa benziyor.

JOSE SARAMAGO’NUN “KÖRLÜK”

korluk - 2018‘De Raflarda En Çok Satılan Kitaplar

İnsanların birbirleri aralarında olan çatışmaların her durumda devam edebileceği ve körlüğün sadece gözlerde olmadığını mükemmel bir üslup ile okuyucuya aktaran, nadide eserlerden biri.

Beyaz körlük denilen ve birbirlerine dokundukları zaman geçen bir hastalığa yakalanan insanların akıl hastanelerine kapatılıp nasıl ölüme terk edildiklerini, diğer insanların bu olaya olan tepkilerini okuyucuya aktarmış olan bir eser.

Yazar, eserinde eleştirdiği insanları ve birbirlerine olan sevgisizliğin ne kadar korkunç bir şey olduğunu gözler önüne seriyor. Okunmaya değer nadide kitaplar arasında olarak sayılabilecek bir eser olduğunu söyleyebilirim.

GEORGE ORWELL’İN “HAYVAN ÇİFTLİĞİ”

hayvanciftligi - 2018‘De Raflarda En Çok Satılan Kitaplar

“Tüm sorunlarımızın yanıtı burada, tek bir sözcükte özetlenebilir: İnsan.”

Yine bir eleştiri üslubu ile okuyucuya sunulan bu eserde, insanların kurduğu baskı ve kuralların pençesinde acı içinde yaşayan hayvanların, bunlardan kurtulmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Kaliteli bir üsluba sahip yazar, distopya tarzı bu eserinde de tarihsel gerçekleri ve insanların tavırlarını eleştirmektedir.

Eleştiri konusunda mükemmel bir dile sahip yazarın bu kitabını okuduğunuzda, sizi düşünmeye itecek bilgiler bulacaksınız.

STEFAN ZWEİG’İN “SATRANÇ”

satranc - 2018‘De Raflarda En Çok Satılan Kitaplar

“İyilikle gülümseyebilen insanlar vardı hâlâ.”

Yazar, bu eserinde geçmişten günümüze yaşamış olduğumuz psikolojik ayrımları okuyucuya güzel bir üslup ile aktarmış.

Çoğu okuyucu tarafından sevilen ve eserlerine saygı duyulan yazarın bu eseri, mutlaka okunması gereken kitapları arasında yer alıyor.

Eserde, karakterin satranç ile ilginç bir şekilde olan tanışma hikâyesi ve öncesinde yaptıkları ile okuyucuyu etkiliyor.

Kitaplarında karakterlerinin yaşamış olduğu durumları ve hissettikleri duyguları okuyucuya detaylı bir şekilde aktaran yazarın eseri, hayranlıkla beğeni almaya devam edecek gibi görünmekte.

Kaynak : http://www.kitapkaravani.com

Kitaplarda fırsat :

Tüm kapıda ödeme kitap siparişlerinde anında %40 indirim avantajı

                                                                                                        Bu bir reklamdır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.