Kitapozeti.Net

4N1K Kitap Özeti – Büşra Yılmaz

14.01.2018
107

Bir Wattpad hikâyesi olan bu kitap Büşra Yılmaz’ın kaleme aldığı eğlenceli bir hikayedir. Kitabın konusu Yaprak isimli küçük bir kız çocuğunun markette annesinden sürpriz yumurta istemesi üzerine yaptığı bir yaramazlıkla başlamaktadır. Yaprak eski 90 lar çocuklarındandır. Okul önlüğünün altına eşofman giyen, saman sayfalı kitaplar okuyan, istekleri karşısında annesinin çimdikleri ile karşılaşan bir çocuktur. Çocukluğundan bu yana 4 erkek arkadaş ile büyüdüğü için diğer kızlardan biraz farklı olarak yetişmiştir. Bu arkadaşlık tam 12 yıl boyunca süregelmiştir. Bu 4 erkek kahramanda oldukça ilginçtir. Ali gamzeli hoş bir çocuktur, Oğuz tam bir pizza tutkunu, Gökhan oldukça kıskanç bir genç olup, Sinan ise çapkındır. Yaprak’ın hayatı bu 4 genç ile renklenmektedir. Beraber eğlenip, farklı maceralar yaşamaktadırlar. Bu yüzden hiçbir zaman bir erkek arkadaşa, sevgiliye ihtiyaç duymamıştır Yaprak. Ama BİR GÜN o da aşık olacaktır. Yaprak ve arkadaşlarının maceraları ile başlayan oldukça eğlenceli bir kurgudur. Bir anda sizi de içine çekecek ve hapsedecektir.

4N1K Kitap Özeti

Bu kitapta arkadaşlığın ne kadar değerli olduğu anlatılmıştır. Hayatımıza giren insanlara verdiğimiz değer ve onlarla paylaştığımız anların güzellikleri kurgulanmıştır. Yaprak diğer kızlardan biraz daha farklı giyinmektedir. Bir gün bir çocuk yanına gelir ve sevgilisinin doğum günü için ona hediye baktığını söyler ve Yaprak’la bedenlerinin aynı olduğunu ondan bir elbiseyi denemesini rica eder. Bu rica üzerine hayatı boyunca elbise giymemiş olan Yaprak elbiseyi dener. Fakat olaylar hiç beklenmedik bir şekil alacaktır. Yaprak’ın mağazada denediği elbise bir kargo ile ertesi gün eline ulaşmıştır ve kız şok olmuştur. Daha sonra okula gittiğinde ise gene bir paket ile karşılaşır. Bu kez paketin içerisinden bir topuklu ayakkabı çıkmıştır. Paketin içerisinden çıkan notta ise şunlar yazmaktadır; “ topuklu ayakkabılar sana göre değil , değil mi? Her zaman Converse’lerine sığınan kızlardansın sende. Bana geldiğin sürece, hangi ayakkabıyı giydiğini umursamıyorum. Ama… Bana aşık olduğunda, bu ayakkabıları giymek zorundasın. Çünkü yüzünün tam yüzümün hizasında olmasını istiyorum. O güzel yüzünü daha iyi görebilmek için… Bana aşık olduğunda bana bu ayakkabılar ile gel olur mu?” Yaprak tüm bunların karşısında şaşkındır ve bu paketlerin kimden geldiğini bilmemektedir.

4N1K kitap özeti işte bu karmaşık olay ile başlamaktadır. Kısa bir süre içerisinde notların ve hediyelerin sahibi bulunur. Okulun sırığı olarak adlandırılan çocuk Barış’tır. Genç kızın dört arkadaşı bu durum karşısında Yaprak’ı oldukça kıskanırlar ve bir daha Barış ile görüşmemesini isterler. Yaprak bu konu da arkadaşları ile iddiaya girer ve Barış ile görüşmeyeceği konusunda anlaşırlar. Fakat barış kolay bir çocuk değildir ve asla Yaprak’tan vazgeçmeyecektir. Güzel bir gençlik hikayesi olan bu kitap sizi akıcılığı, üslubu ve kurgusu ile oldukça etkileyecek ve içine çekecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.