Kitapozeti.Net

Arayış Kitap Özeti – Arda Erel

25.02.2018
67

Arda Erel yaşının çok genç olmasına rağmen hayatına iki kitap sığdırabilmiş bir yazar. Yazarın ikinci kitabı olan Arayış kitap özeti en az ilk kitabı kadar ilgi gördü. Okuyucuları Arda Erel’i instagram üzerinden paylaştığı sözlerle tanıyor. Bir instagram fenomeni haline gelen Arda kalabalık bir takipçi kitlesine sahip.

Arda Erel çok genç olmasına rağmen hayata dair paylaşımları ile dikkat çeken bir yazar. Hayatı ve insan yaşamını kendi gözünden aktarıyor ve okuyucularına farklı bir bakış açısı alternatifi sunuyor. Anlatmak istediğini kısa ve öz cümlelerle anlatması, kitaplarını okuyan okuyucular ile karşılıklı sohbet ediyor havasını yaratıyor.

Arda Erel çok küçük yaşlarda günlük tutarak yazma hayatına başlamış ve gene çok genç yaşta kitlesi olan bir yazar olmuş. Kısa sürede bu kadar tanınmasında sosyal medya etkisi yadsınamaz. Arda Erel sosyal medyayı kendi ifade etmek için yoğun kullanan isimlerden birisi.

Arda Erel, Arayış kitap özeti kitabında insanın hayata aramak için geldiğini söylüyor. Küçük yaşlardan itibaren insanların sürekli bir şeyler aradığına dikkat çekiyor. Kimisi hayatta zengin olmanın yollarını arıyor kimisi ise sağlıklı bir yaşam sürmenin. Kimisi aşk için yaşıyor ve sürekli mükemmel aşkı arıyor. Kimisi de kendisini arıyor.

Arda insanların sürekli aradıklarını ve hep yanlış seçimler yaparak arayışlarının süreklilik kazanmasına neden olduğunu satır aralarında vurguluyor. Gerçek aşkı arayanların nasıl yanlış seçimler yaptığı ve sürekli hayal kırıklığı yaşadığı Arda’nın ifadeleri arasında. Arda insanların yaptığı seçimlere bakarak arayışlarında dürüst olmadıklarını iddia ediyor.

İnsanların arayışlarında doğruyu bulmaları için önce kendi içlerine dönüp kendilerini tanımaya çalışmalarına değiniyor ve insanların aslında kendilerine karşı bile dürüst olmadıklarını söylüyor. İnsanların kalplerini temiz tuttuklarında, iyi niyetli insanlarla karşılaşacaklarını bu nedenle hayatta verilen kadar alınacağına inanıyor. Bu düşüncesini de “içini rahat tut, mutsuz edip mutlu olabilen yok şu hayatta” sözleri ile pekiştiriyor.

Arda Erel özellikle genç okuyucu kitlesinin çok çabuk ilgisini çeken bir yazar. Gençler için hayat henüz bir bilinmez ve yaşamayı bekledikleri pek çok olay var. İnsanları olgunlaştıran yaşadıklarıdır ve henüz yeterli tecrübe edinememiş olan gençler hayata dair olan konulara büyük ilgi duyuyor. Sosyal medyada hayata dair yapılan paylaşımların bu kadar yoğun ilgi görmesi ve bu paylaşımları yapan kişilerin takip edilmesinin nedeni bu. Arda Erel sosyal medyayı bu açıdan yoğun kullanan isimlerden fakat o bir noktada diğerlerinden ayrılıyor. Arda’nın yaptığı paylaşımların kendine ait olması onun bambaşka bir gözle görülmesine neden oluyor. Önceleri isimsiz paylaşımlar yapan Arda, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımların başkaları tarafından kullanılmasından rahatsız olduğu için artık paylaşımlarını kendi ismini kullanarak yapıyor.

Ömür Boyu Aramak

Yazar, insanın hayatı boyunca Arayış kitap özeti içinde olduğu vurguladığı kitabında bu durumun son bulmayacağına değiniyor. Yazara göre insanlar kendilerini yeni arayışlara sürükleyecek seçimler yapıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.