Kitapozeti.Net

Aslan, Cadı Ve Dolap Kitap Özeti

14.12.2017
72

Bir masal kitabı olarak görülen bu kitap aslında içerisinde pek çok olguya yer vermesi ile her yaştan insanın okuyabileceği oldukça başarılı bir eserdir. Kitapta konu olarak 4 küçük çocuğun hayatı ele alınır. İkinci dünya savaşı sonrasında savaşın etkilerinin halen inşalar üzerinde devam etmesi ile 4 küçük kahramanımız Londra’da bir profesör yanına gönderilir. Hikâyemiz bu şekilde başlamaktadır. Kahramanlarımız profesörün evinde bambaşka bir dünyayı keşfederler. Bu dünya Narnia’dır. 

Aslan, Cadı ve Dolap kitap özeti küçük kahramanlarımızın serüvenleri ile devam etmektedir. Narnia oldukça soğuk ve sürekli kışın yaşandığı bir dünyadır. Fakat ilginç olan taraf ise buraya hiçbir zaman Noel gelmemektedir. Bunun nedeni ise kraliçedir. Kraliçe burada yaşayan yaratıkları kontrol altında tutan kötü kalpli bir karakterdir. Savaştan kaçan bu 4 çocuk aslında bu hiç bilmedikleri efsanevi diyarda kendilerini başka bir savaş içerisinde bulurlar. Fakat bu kez savaşın seyrini bu kahramanlarımız değiştirecektir.

Aslan, Cadı Ve Dolap Kitap Özeti

Narnia aslında tamamen fantastik bir kurguya sahiptir ve hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacağınız bir kitaptır. Narnia, aslında bir aslan tarafından kurgulanmış bir diyardır ama kısa süre sonra buraya kötülük hâkim olur. Bu 4 ufaklıkta kötülüğü yenmek üzere savaşa girerler. Kötülüğü yenmenin bir yolu vardır. Fakat bunun için soğuk kış aylarında büyük tepelerin aşılması ve mavi gölün bulunması gerekmektedir. Bu da zorlu bir yolculuk demektedir.

4 kahramanımız aslana yardım etmek için bu yolculuğa çıkacaklardır. Fakat karşılarına pek çok farklı zorlukta çıkacaktır. Pek çok maceranın iç içe olduğu bu roman sizlerin çocukluğuna geri dönmesini sağlayacak. Okur tarafından da oldukça beğenilen bu kitap fantastik bir film olarak da beyaz perdede yerini almıştır. Filmi de kitap ile doğru orantıda giden bir kurguya sahiptir. Bu roman sizleri oldukça etkileyecek ve bir solukta okuyacağınız bir kitaptır. Özellikle basit dili ile sizleri zorlamayacaktır. Aslan, Cadı ve Dolap Kitap özeti okurken bile sizi Narnia ’nın büyüsüne kaptıracak ve o dünyadan hiç çıkmamak isteyeceksiniz.

Fantastik Bir Dünyanın Kapıları Aralanıyor

Fantastik bir kurguya sahip olan bu kitap, oldukça farklı kahramanların yer aldığı büyüleyici bir dünya. Bu yönü ile de sadece çocukların değil büyüklerinde çok fazla okumayı tercih ettiği bir kitaptır. Hayal gücünüzün sınırlarını oldukça zorlayacak olan bu kitap, gerçek dünyaya dönmek istemeyeceğiniz bir romandır. Aslan, Cadı ve Dolap kitap özeti farklı kurgusu ile dünya çapında pek çok okuru kazanmayı başarmıştır. Aslan karakteri ile pek çok fanatik bile toplamayı başarmış bir romandır. Hayali bir dünyanın kapılarını sizlere aralayan bu roman kötülüğün bir kez daha iyiler tarafından yenilmesini ele alan macera dolu bir kitaptır. Özellikle çocukların mutlaka okuması gereken bir romandır. Mutlaka kitaplığınızda bulundurmanız gereken fantastik bir kurgudur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.