Kitapozeti.Net

Bab-ı Esrar Kitap Özeti – Ahmet Ümit

14.01.2018
66

Ahmet Ümit’in kaleme aldığı bu kitap babası ile çocuğu arasında kalmış bir kadının hikâyesidir. Karen Kimya, hayatın anlamını aramaktadır. Aşk, Şems-i Tebrizi ve Mevlana gibi konuları ele alan kitap oldukça başarılı olmuştur. Kısa sürede en çok okunanlar arasına girmeyi başaran kitabın dili günümüz yazarlarına göre biraz farklı olsa da sizleri içine çekecek bir hikâyesi vardır. Ahmet Ümit’in kurguları genellikle yavaş ilerlese de sonunda memnun kalacağınız bir hikâyeyi yazar sizlere vermektedir. Kitabın hikâyesi günümüz zamanında geçmemektedir. 700 Yıl öncesine dayanan bir kurgu olup, sizleri oldukça heyecanlandıracaktır.

Karen Kimya Greenwood, Tür baba ile İngiliz annenin çocuğudur. Karen çalıştığı şirkete ait bir soruşturma için Türkiye’ye dönmüştür. Karen yolculuk esnasında hamileydi ve uçakla Konya’ya doğru harekete geçti. Oldukça stresliydi sürekli olarak bu işi neden kabul ettiğini düşünüp durmaktaydı. Ama artık çok geçti artık yoldaydı. Yol boyunca bebeğini düşündü. Erkek arkadaşı bebeği istemiyordu ve bu konuda ne yapacağını kestirememişti. Uçaktan inen Karen yıllar önce geldiği Konya’yı oldukça değişmiş buldu. Birden kendini Şems-i Tebriz’inin türbesi karşısında bulan Karen oldukça şaşkındı. Burası ona bir şeyler hatırlatmıştı. Onu terk eden babası ile geldiği Konya günleri hatırlatıyordu adeta. Karen için Konya gizemli bir yerdi. Otelde çıkan yanığını araştırmak için gelen Karen, kısa süre de kendini şehrin gizemine kaptıracaktı. Bab-ı Esrar kitap özeti aslında gizemli bir kurgunun Şems-i Tebrizi ile bir araya gelmesini anlatmaktadır.

Bab-ı Esrar Kitap Özeti

Yazar iş için Londra’dan Konya’ya gelen Karen’in bu şehirde yaşadığı gizemli olayları ele almıştır. Daha önce babası ile birlikte Konya’ya gelen Karen bu şehirde babasını aramaya başlar. Kahramanımız babasını bulabilecek midir? Yoksa bu gizemin içerisinde kayıp mı olacaktır? Ayrıca Karen Konya da çıkan otel yangınını araştırmak için gelmiş olsa da bu olayın gizeminin bir türlü çözememektedir Sabotaj mı yoksa bir kazamı bilinmeyen yangının sırları zamanla ortaya çıkacaktır. Karen tüm bu olayları yaşarken bir den ona yardım etmek isteyen siyahlar bürünmüş bir adam çıkagelir. Birden beliren bu adam kimdir? Karen oldukça gizemli bir dünyanın içerisindedir. Bab-ı Esrar kitap özeti oldukça gizemli bir hikâyenin içerisine sizleri hapsedecek güzelliktedir. Özellikle kitapta dikkatinizi çekecek olan siyah kıyafetli adam ve bu adamın yüzünün neden kanadığı olacaktır. Oldukça farklı bir kurguya sahip olan kitap bir anda sizleri gizemli bir dünyanın içerisine çekecek ve orada hapsolacaksınız Bambaşka bir hikâye ve bu hikâyenin Konya’da geçiyor olması da hikâyenin diğer bir ilginç tarafı. Bu kitapta yazar sizlere aşkı, gizemi kuşkuyu bir arada yaşatmıştır. Oldukça farklı ve güzel bir hikâye ortaya çıkaran yazarın dili ile de oldukça kısa sürede okuyabileceğiniz bir kitaptır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.