Kitapozeti.Net

Bağırmayan Anneler Kitap Özeti – Hatice Kübra Tongar

08.05.2019
70

Bağırmayan anneler kitabı aslında bir eleştiri tarzında yazarın geçmişte annelerimizin ve babalarımızın yaptığı hataları konu alan bir eser. Özellikle geçmişte büyüyen çocukların daha çok şiddete maruz kalması ve yapılan hataların onlara anlatılarak, açıklanması yerine dövülerek ve ceza verilerek anlatılmaya çalışılması oldukça acı verici. Daha çok bu konuyu elen alan eser, aslında ebeveynlere rehber olacak şekilde. Yazarın sade ve açıklayıcı dili ile bütünleşen bu eseri mutlaka kitaplığınızda bulundurmalısınız. Özellikle çocuk yetiştirme konusunda sizlere yardımcı bir el kitabı haline dönüşecek bu eser de oldukça faydalı bilgiler yer alıyor. Bağırmayan Anneler kitap özeti ebeveynlerin çocuklarına nasıl davranmaları gerektiğini çok iyi bir şekilde kaleme alınmış şekli.

Bağırmayan Anneler Kitap Özeti

Bağırmayan anneler kitabı aslında geçmişte atılan dayakların bir hata niteliğinde olduğunu bariz bir şekilde ortaya koyuyor. Aslında yazar okurlarına çocukları döverken vermek istenilen mesajın asla verilmediğini ve ileride çocukların bunu sadece bir dayak olarak hatırlayacağını anlatmaya çalışıyor. Çocuk yetiştirirken onları döverek değil onlara anlatılmak istenen şeyin doğrudan anlatılması gerektiğinin altını özellikle çizen yazar, bu konuda oldukça güzel öğretilere de yer veriyor. Bağırmayan Anneler kitap özeti ’ın kaleme aldığı oldukça başarılı bir ebeveyn rehberi. Çocuk yetiştirirken yapılan hataların üzerinde duran bu kitap aynı zamanda öğretici nitelikte davranış biçimlerine de yer vererek aslında okurlarına çocukların nasıl yetiştirilmesi gerektiği hakkında bilgi veriyor.

Bağırmayan Anneler Kitap Yorumu

Kişisel gelişim kitapları arasında yer alan bu eser, oldukça başarılı anlatımlardan meydana geliyor. Özellikle annelerin çocukları sürekli olarak bağırarak, terlikle döverek büyütmesinden şikayetçi olan yazarımız, bu durumu çok başarılı bir şekilde betimlerken aynı zaman da ders verir nitelikte içeriklere değiniyor. Bağırmayan Anneler kitap özeti günümüz çocuklarının dövülerek değil, onlara neyin yanlış neyin doğru olduğunu öğreterek yetiştirilmesi gerektiğini savunan bir eser. İronik karşılaştırmalara da sık sık yer veren yazar, günümüz ebeveynlerine özellikle de annelere sesleniyor.

Bağırmayan Anneler olarak isimlendirdiği bu eserde Hatice Kübra Tongar, ailelerin çocuk yetiştirirken sık sık dayağa ve şiddete başvurmalarından son derece rahatsız ve bu rahatsızlığını da oldukça başarılı bir üslup ile kitap olarak karşımıza koyuyor. Özellikle annelerin çocuklar ile ev içerisinde çok daha fazla vakit geçirmesinden dolayı iletişim konusunda çok daha başarılı olmaları gerektiğinin üzerinde ısrarla duruyor. Çocuklara en ufak bir şiddet uygulamadan, onlara doğruyu ve yanlışı anlatarak açıklayarak öğretmeleri gerektiğini savunuyor. Bu düşüncesi ile oldukça başarılı bir kişisel gelişim kitabını ortaya çıkaran yazar, taktire şayan üslubu ile de oldukça anlaşılır bir eseri bizlere sunuyor. Tongar’ın bu tavrını sık sık yazılarda görüyoruz. Ayrıca bu kitap sadece okunup rafa kaldırılacak bir türden değil, ebeveynlere rehber olacak nitelikte bir eser.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.