Kitapozeti.Net

Bana İkimizi Anlat Kitap Özeti – Ahmet Batman

19.01.2018
59

Soğuk Kahve ve Sabah Uykum kitaplarının yazarı Ahmet Batman‘dan duygu yüklü bir kitap daha bana ikimizi anlat kitap özeti okuyucular ile buluştu. İki kitapla kendisine okuyucu kitlesi oluşturmayı başaran Batman’ın kitaplarında kullandığı ifadeler sosyal medya üzerinde sürekli paylaşılır hale geldi. Aşka inanan ve aşksız olamayan okuyucular yazarın bu kitabı ile de bir duygu seli yaşayacaklar.

Rüzgar Ve Yağmur

Rüzgar ve Yağmur bana ikimizi anlat kitap özeti ana karakterleri. Annesi ve dedesi ile yaşayan Rüzgar köklü bir ailenin çocuğudur. Daha sekiz yaşındayken aynı semtte oturan Yağmur’a aşık olmuştur. Bu aşk sürekli Yağmur’u izlemesini ve duygularını kağıda dökmesini sağlamış ve Rüzgar için duygularını ifade etmenin en iyi yolu yazmak olmuştu. Rüzgar ile Yağmur iki yakın arkadaştır ve Yağmur için bundan ötesi yoktur.

Yıllar geçti, Rüzgar üniversiteyi bitirdi ve sahip oldukları şirketin başına geçmesi için dedesi tarafından yetiştirilmeye başladı. Bu yıllar boyunca Rüzgar Yağmur’a hep aşıktı. Bir şirketin başına geçmek üzere iken bile aklı sadece Yağmur ile meşguldü. Yağmur’un ise bir birlikteliği vardı ve bu birliktelikte sorunlar olduğunda akıl almak için sürekli Rüzgar’a sığınıyordu.

Rüzgar mutsuzdu, hayal ettiği hayat bir şirketin yöneticisi olmak değildi ve içinde sürekli uzaklaşma arzusu duyuyordu. Sorumlulukların da bilincinde olan Rüzgar ailesini yüzüstü bırakamayacağı için uzaklaşma arzusuna gem vuruyordu. Bu arada Yağmur’a hislerini açıklamış ve karşılık alamamıştı.

Rüzgar Kendini Soyutlar

Sıkıntılı olduğu bir gün telefonunu kapatıp biraz uzaklaştı. Telefonunu açtığında annesinin onu defalarca aradığını gördü ve derhal eve döndü. Yazar Rüzgar’ın eve dönmesi ile değişecek olan hayatını anlatırken bana ikimizi anlat kitap özeti ile duygu fırtınası yaşatıyor. Eve dönen Rüzgar hayatının en büyük birinci şokunu yaşayacaktır. Annesi kanepede ölmüştür. İkinci şok ise annesinin bıraktığı not ile gelecektir. Rüzgar ailenin öz çocuğu değildir. Bütün bunlar Rüzgar için çok fazladır ve her şeyi bırakıp bir adada kendisine yaşam kurar. Yazma tutkusu devam etmektedir ve Mecaz Adam adını verdiği bir blog açar. Blog kısa sürede birçok insan tarafından takip edilmeye başlar. Rüzgar artık tüm kimliklerinden sıyrılmış ve Mecaz Adam olmuştur. Yağmur bir gün bu blog sayesinde ona ulaşır ve ilişkisinin bittiğini söyler.

Yazar bu kitapta gerçek aşkın ömür boyu sürecek kadar güçlü bir duygu olduğunu anlatır ve yazarın romanları kavuşulamayan aşklar üzerinedir. Aşk birden ortaya çıkan bir duygudur ve insan aşık olurken karşısındakinin bunu hak edip etmediğini düşünemez. Rüzgar’da böylesi karşılıksız bir aşka tutulmuş ve yıllarını bu aşk ile geçirmiştir. İnsanların aşka bakış açısı farklılıklar gösterir. Ahmet Batman adamlığı bir kadını ömür boyu sevmek olarak, kadınlığı ise kendisini bir ömür boyu sevecek adamın değerini bilmek olarak tanımlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.