Kitapozeti.Net

Beynin Sırları Kitap Özeti – Pelin Çift

15.12.2017
47

Pelin Çift ’in Gündem Ötesi kitaplığının 2. Kitabı olarak yer alan kitabı, okurları tarafından oldukça beğenilmiş bir kitap olup, kısa sürede en çok okunanlar listesine girmeyi başarmıştır. Beynin Sırları kitap özeti Pelin Çift ‘in programlarında ki gibi, söyleşi tarzında yazılmış bir kitaptır ve oldukça farklı bir dünyanın kapılarını aralayarak sizlerin kendi beyniniz hakkında düşüncelere dalmanıza sebep olacak, oldukça merak edeceğiniz bir kitaptır. Beynin sırları aslında insan beyninin ne kadar gelişmiş olduğunu ve insanları beyinlerinin % kaçını kullandıklarını farklı konuları ele alarak, örneklendirmeler yaparak anlatan bir kitaptır. Kişisel gelişim niteliği taşıyan bir kitaptır ve bu kitaptan sonra mutlaka aklınızda pek çok soru işareti olacaktır.

Beynin Sırları Kitap Özeti

Kitap içeriğinde pek çok soru ve bu soruların cevapları bulunmaktadır. Aslında beyninin işleyiş tarzı ve beynimizi ne kadar kullanabildiğimiz konusunda detaylı bilgi veren bir kitaptır. Bu kitap sayesinde belki de uzun süredir aklınızda dolanıp duran soruların cevaplarını bulacaksınızdır. Örneğin kitapta yer alan sorulardan biri de insanın neden uyuduğu ve neden rüya gördüğüdür. Tamamen bilimsel olarak açıklamaların yer aldığı ve kesin bilgilerin verildiği bir kitaptır. Kaynakça olma özelliği de taşıyan bir kitap olur, sizlere yeni bilgiler katacaktır. Beynin gelişim sürecini, bir çocuğun beyninin nasıl daha çok çalışacağını ve aktif olacağına dair de bilgilerin bulunduğu, tamamen insan ile ilgili bir kitaptır. Beynin Sırları kitap özeti aslında bir söyleşi tarzında yazılmış kitap olması ile birlikte oldukça kolay okunabilecek, sade, duru bir dile sahiptir. Özellikle bazı içerikler oldukça dikkatinizi çekecektir. Örneğin insanlar neden yalan söyler? İnsanlar neden şiddete meyillidirler? Psikopatların suça meyilli olmalarının beyinleri ile bir alakası var mıdır? Kadın ve erkek beyni arasında fark bulunmakta mıdır? Gibi daha pek çok sorunun ve cevabın bulunduğu sizlerin beğenebileceği farklı bir tarza sahip kitaptır. Beynin sırları kitabı oldukça farklı bir tarzda ele alınmış kişisel gelişim kitabı olup, her yaştan insanın kolaylıkla okuyabileceği bir eserdir.

Beynin Sırları Yazarı Pelin Çift

Pelin Çift, üslup itibari ile gene bir sunucu edası ile kitapta sorular sorarak, kendi yorumları ile beynin yapısını, beyin ile iliği her konuyu ele almıştır. Oldukça sade ve anlaşılabilir bir dille yazılmış olan bu kitap, sizlerin bir solukta okuyabileceği tarzdandır. Beynin Sırları Kitap özeti sizlerin bilim hakkında ve insan beyni ile ilgili düşüncelerinizi tekrar düşünmenizi sağlayacak bir kitaptır. Özellikle beynin işleyişi ve insanların davranış bozukluklarının beyinden kaynaklanabileceğini anlatan bir kitaptır. Oldukça farklı sorular ile beynin bilinmeyenlerini, aslında düşünüldüğünden daha çok beynimizi kullandığımızı savunan bir konusu bulunmaktadır. Bu yönü ile de sizleri şaşırtacaktır. Bazı bilimsel verilerin yanlışlığını da kanıtlar niteliktedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.