Kitapozeti.Net

Beyoğlu’nun En Güzel Abisi Kitap Özeti – Ahmet Ümit

28.02.2018
63

Başarılı yazar bu eserinde okuyucuları ile Beyoğlu’nun karanlık sokaklarını, en ücra köşelerini ve karanlık sırlarını paylaşmıştır.

Her yılbaşı olayın eksik olmadığı İstanbul’da Başkomiser Nevzat ve yardımcısı Ali yine görev başında idiler. Beklenen oldu ve Tarlabaşı’nda bir cinayet işlendi. Beyoğlu’nun En Güzel Abisi kitap özeti Uzun yıllar Beyoğlu’nda görev yapan Başkomiser Nevzat tecrübeleri ile hemen cinayeti araştırmaya koyulmuştu. Ölen kişi Engin Akça adında Öz Tarlabaşlılar kulübünü sahibi Kara Nizam ile birlikte çalıştığını öğrendiler. Hemen araştırmalara başlayan Başkomiser Nevzat ve Ali Engin’in evine gittiler ve evin önüne geldiklerinde biri ateş etti. Ali de karşılık verince ateş eden kişi ölmüştü. Ölen kişi kiralık katil olan Titiz Tarık’tı olaylar gittikçe daha ilginç bir hal almaya başlıyordu.

Nevzat ve Ali hem Engin’i kimin öldürdüğünü hem de neden öldürdüğünü araştırmaya başlamışlardı. Engin’in öldürüldüğünü duyan Barbut İhsan ve Kara Nizam cinayetin kendileri ile bir alakasını olmadığını söylemiş, hatta Barbut İhsan Başkomiser Nevzat’ın tanıdığı olan Janti Cemal’i araya sokmuştu. Ama her ikisinin de Engin’i öldürmek için sebepleri vardı.

Beyoğlu’nun En Güzel Abisi kitap özeti Engin’in Barbut İhsan’ın eski sevgilisi Çilem ile bir ilişkisi vardı. Fakat ilginç olan ise Kara Nizam Engin’in öldürüldüğü gece Çilem ile evlenmişti. Engin’in Azize adında yeni bir sevgilisi vardı. O gece Engin’in sevgilisi Azize’nin çalıştığı gazinoda olduğunu öğrendiler. Azizeyi bulmak için gazinoya gittiler fakat Azize orada değildi. Sadri adında bir adam onları karşıladı. Sadri Azize’nin iş yerinden arkadaşı idi.

Sadri Bulgaristan göçmeniydi. Karakoldaki kriminolog Zeynep’in ailesi de Bulgaristan göçmeniydi. Başkomiser Nevzat dışarda sürekli komşusu ile karşılaşıyordu. Komşusu bir polisiye kitap yazarıydı. İlham almak ve hikaye yaratmak için kendisini takip ettiğini düşünmeye başlamıştı. O gece Kara Nizam’ın kulübüne bir saldırı oldu ve Nizam’ın yeğeni Kudret Fidan adında bir kızı öldürmüştü.

Başkomiser Nevzat ve Ali Titiz Tarık’ın kaldığı oteli buldular ve oradaki çalışanlar ile görüştüler ve kamera kayıtlarına ulaştılar. Jale adında bir kadının Tarık ile birkaç kez görüştüğünü öğrendiler. Beyoğlu’nun En Güzel Abisi kitap özeti Aynı gün Tarık’ın hesabına yüklü miktarda para yattığını öğrendiler ve şüphelilerin başında artık Jale geliyordu. Hikaye bundan sonra iyice içinden çıkılmaz bir hal almış ve yine Ahmet Ümit’in bizi keşmekeşlere ve karanlık maceralara sürüklemekte ve okurdan maceradan maceraya sürüklemiştir.

Yazar eserlerinde karmaşık olay örgülerini usta bir dille kaleme almış ve okuyucularını hikayenin birer kahramanı haline getirmeyi amaçlamıştır. Amaçlarında başarılı olan yazar, hem sizi sürükleyecek hem de hikayenin bir parçası haline getirerek uzun süre Başkomiser Nevzat ve Ali’nin varlığına alıştırmıştır. Sizler de eseri okurken onlardan biri olacak ve hayatlarına yakından bakma şansına bakma şansınız olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.