Kitapozeti.Net

Bir Adam Girdi Şehre Koşarak Kitap Özeti – Tarık Tufan

19.01.2018
18

Tarık Tufan’ın kaleme aldığı bu kitap farklı kurgusu ile sizlerin beğenisini kazanacak cinsten. Özellikle yazarın olayları anlatış biçimi oldukça güzel ve sade bir dille olmuş. Bu yönden de bir çırpıda okuyabileceğiniz bir kitap ortaya çıkmış. kitap özeti Yasin suresinin 20. Ayetinden esinlenilmiş bir kitaptır. Oldukça farklı bir kurgusu vardır. Bu kitap içerisinde sizi şaşırtacak pek çok olaya yer verilmiştir. Pek çok denemenin bir araya gelmesi ile oluşan bu kitapta yazarın hayatından da bazı alımlar bulunmaktadır. Özellikle denmelerden oluşması ile dikkatinizi çekebilecek bir hikâyedir. Yazar gün içerisinde yaşadığı ilginç. Olayları bile bir kurgu içerisinde hikâye olarak kitabında bol bol yazmıştır. Yazarın kitapta kullandığı bir cümlede yakama yapışan cümleleri kullandım demiştir. Gerçekten de oldukça güzel bir deneme ortaya çıkmış.

Kitapta pek çok kahramana da yer verilmiştir. Bazen Kudüs’ü anlatan yazar bazen de kendi hayatına geri dönüş yapmıştır. Raif Efendi, Maria Puder, Sartre, Bachelard, Anna gibi karakterlere yer verilmiştir. Farklı hikâyelerin farklı karakterleri olarak kitapta yer edinmişlerdir. Hikâyelerin içerisinde pek çok duygu vardır. Aşk, acı, inanış. Özellikle de Yasin suresinden etkilenerek kalemi eline alan yazar oldukça başarılı bir iş ortaya çıkartmıştır. Büyücüler, iş adamları, reklamcılar, haramiler daha neler neler bulunuyor bu kitapta. Bu ilginç tarafı ile bir nefeste merakla okuyacağınız bir kitap olacaktır.

Bir Adam Girdi Şehre Koşarak Kitap Özeti

B u kitapta yazar aslında hayattan yorulan insanları, hırslı, rekabetçi insanları ele alıyor. Farklı hayatları farklı bir kurgu biçimi ile ele alan yazar, pek çok deneme ile sizleri şaşırtıyor. Bu kitap izlere bilgi anlamında pek bir şey katmasa da olay akışı o kadar iyi kurgulanmıştır ki merakla insana kendini okutan bir kitap olmuştur. Ayrıca yazar kitapta altı çizili cümlelerde kullanmıştır. Kendi hayatına dair ve diğer öykülerinde bol bol cümlelerinin altını çizme gereksinimi duymuştur. Kitapta okurların beğeneceği pek çok sözde yer verilmiştir.

REKLAM ALANI

Yazar kitabının bir köşesinde çoktan kabuk bağladığını düşündüğüm yaralarım vardır yanılmışım. Demektedir. Oldukça güzel hikâyeler üzerine bu sözler cuk oturmuştur. Bir adam girdi şehre koşarak kitap özeti kendisinin bir elçi olduğunu idea eden bir adama da yer verilmiştir. Oldukça ilginç bir isim ve denemelerden meydana gelen bu kitabın devam kitapları da gelmiştir. Okurlar tarafından da oldukça beğenilen bu kitabı halen okumadıysanız mutlak kitaplığınızda bulundurmanız gereken kitaplardan biri. Kısa sürede bu kitabın içerisindeki hikayelere dalacak zaman kavramını unutacaksınız. Hatta kendinizi kahramanların yerine koyarak kitabı hemen bitireceksiniz. Bir adam girdi şehre koşarak adı ile hikayeleri ile yazarın zengin üslubu ve yazılması gederken pek cümlenin yer aldığı bu kitap sizleri memnun edecek.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.