Kitapozeti.Net

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri Kitap Özeti – Dr. Dary Small

25.01.2018
66

İnsan psikolojisi hakkında birçok kitap yazılmıştır. Fakat kitap özeti farklı olarak gerçek hastaların yaşamış oldukları ilginç konuları işlemiştir. Kitabı bizler için kendi notlarından derlenmiş müthiş hikâyeleri derlemiştir. Gerçek hayat hikâyelerinin kurguyla birleşimi ve insanların hayatlarında olan ilginç hikâyeler sizi gerçekten hem şaşırtacak hem de düşündürecek. Hikâyeler en olağan olanlarından en olağan dışı olanlarına kadar sürüp gitmekte ve gerçekten sizleri şaşırtacak cinsten gittikçe tuhaflaşan olaylar ile sürüp gitmektedir. Hayatlarındaki problemleri kendileri çözemeyenler çareyi bir psikiyatriste gitmekte bulmuş ve hayat hikâyelerini yazarımız ile paylaşmışlardır. Sizler iççin bu kısa hikâyelere biraz değineceğiz. Bir psikiyatristin gizli defteri kitap özeti ile hikâyelerin içeri hakkında küçük çaplı bilgiler vereceğiz.

Seksi Bakış; yeni mezun olduktan sonra bir hastanede genç bir asistan olarak çalışan ve kocasının iş nedeniyle sürekli şehir dışında olmasından dolayı bunalımlar yaşayan bir kadın, orta yaşlarda güzel ve çekici bir kadındır. Yaşadığı yalnızlık, huzursuzluk ve mutsuzluk onu zamanla kocasını aldatmaya itmeye başlar. Ve zamanla duygularına hâkim olamayan doktor zamanla kadına âşık olmaya başlar, olaylar gelişir ve ilk dayağını yer.

Bir psikiyatristin gizli defteri kitap özeti

  • Kafa Üstü Duran Çıplak Kız; doktorumuz Dary Small bir gün odasına gelir ve odasında baş aşağı duran çıplak bir kızla karşılaşır. Şeker hastası olan kız bazı olayların şekerinin düşmesi ile olduğu düşünülse de zamanla annesi ile yaşadığı problemler ortaya çıkar.
  • Elimi Tut Lütfen; Oldukça ilginç bir hikâye olan elimi tut lütfen hikâyesinde ellerini vücudunun bir parçası olarak görmeyen bir adamın ondan kurtulmaya çalışması anlatılmıştır. Adam ellerinden kurtulmak için çeşitli yollara başvurmuş bu yollar zamanla ciddi bir hal almaya başlamıştır.
  • Bayılan Kız Öğrenciler; Herhangi bir sebep yokken bayılan kız öğrencilerin haberini alan doktorun bu konu oldukça ilgisini çeker. Araştırmak üzere yola koyulur ve kitle histerisi hakkında birçok bilgi elde eder.
  • Bebek Aşkı; Oldukça ilginç bir hikâye olan bebek aşkı ise bebek sahibi olmayı çok isteyen bir kadının karın şişmesi dâhil bütün hamilelik belirtilerini gösteren bir kadının asla hamile kalmadığı bir hikâyeyi konu ediniyor.
  • Sessizliğin Tedavisi; Tesadüfen birimi dışında bir hastanın muayenesine katılan doktor, hastanın yanlış tedavi edildiğini anlıyor ve konusunda uzman bir arkadaşının yardımı ile hastalığın tedavi edilmesine ön ayak oluyor.
  • Küçülen Penis; Cinsel organı yüzünden karısı ile arası açılan bir avukatın sağlığına kavuşması öyküsü anlatılmıştır.
  • Delicesine Endişeli; Burada oldukça ilginç bir anneden bahsediliyor. Oğlu tıp okuyan bu kadın sırf oğluna yakın iletişim kurabilmek için tıp kitapları okumaya başlıyor. Fazla tıp kitapları okumasından dolayı tıp hastalığına yakalanan ilginç, korumacı bir annenin hastalığı anlatılmıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.