Kitapozeti.Net

Çi Kitap Özeti Azra Kohen

01.01.2018
55

Azra Kohen’in ikinci kitabı olan Çi, Fi’nin devam niteliğinde bir kitaptır ve sizleri hikayenin bambaşka bir noktasına götürecek güzelliktedir. Müthiş kurgu bu kitapta da gene devam etmektedir. Olaylar biraz karışmış olsa da kahramanlarımız gene aynıdır. Can Manay artık istediğine ulaşmıştır. Duru onunla beraberdir ve Deniz artık yurt dışındadır. Mutlu bir birliktelik yaşayan çift kısa sürede evlenmeye karar verirler ve b u durum yurt dışından dönen Deniz’i çok etkiler. Farklı olaylar yaşanmaya devam ederken Can Manay’ın geçmişte yaşadığı olayların sırrı da yavaş yavaş çözülmeye başlar. Özge bu adamın peşini bırakmayacaktır. Mesleğinden olan Özge başka bir yolla canlı yayınlarda sunuculuk yapmaya başlar ve kısa sürede işini Can Manay’ı alt etmek için kullanacaktır. Çi kitap özeti, hikayenin devamında kahramanların yaşayacağı olayları ele alır fakat bu kitap birinciye göre daha karışık ve heyecan doludur. Olaylar ve kişiler iyice karışır. İşlerin büyümesi ile Can Manay bile tedirginlik duymaya başlamıştır.

Çi Kitap Özeti

Kitap içerik olarak Fi’nin, yani altın oranın yakalanmasını anlatsa da aşk için bir erkeğin neler yapabileceğini bizlere göstermektedir. Yazar müthiş akıcı bir dil kullanarak okurlarını hikayeye bağlamayı başarmıştır. Çok satanlar listesine seri olarak giren bu kitap oldukça tutulmuştur ve ekranlarda da artık dizi şeklinde kitabı görebilmemiz mümkündür. Kitabın içeriği o kadar farklı bir hikayeden oluşmaktadır ki adeta hikâyenin içinde kendinizi kaybedeceksiniz. Elinizden düşüremeyeceğiniz tatta bir kitap olmuş. Kitabın en can alıcı noktası ise Can Manay’ın eski sevgilisinin ortaya çıkışı ve Manay’ın ona yaşattıkları karşısında şok olan Özge’nin savaşı. Bu kitapta her harekete olayların için de yer alıyor. Özellikle bu sır dolu perdenin çözülmesi için çabalayan Özge’nin başına gelenler üstüne halen yılmadan uğraşmaya devam etmesine de hayran kalacaksınız. Azra Kohen Özge’yi yaratırken feminist ve güçlü bir kadını ele alsa da o da aşka yenik düşecektir. Çi kitap özeti sizlere farklı aşkların kapılarını aralıyor.

Çi İle Yeniden Doğuş

Çi kitabı Duru ile Manay’ın doğuşu niteliğinde. Kısa sürede evlenen ve bu evlilikleri ile gözleri üzerlerine toplayan çifti zorlu günler beklemektedir. Deniz’in yurt dışında tanıştığı ve aşık olduğu kadın Duru’nun Deniz’e olan nefretini tekrar aşka çevirebilecek midir? Bu durumda Manay ne yapacak, eski sevgilisine yaptıklarını Duru’ya da yaşatacak mı? Gene oyun dolu bir kitap sizleri bekliyor olacak. Özellikle Manay’ın bile çaresiz kaldığı bu bölümde olaylar oldukça karışacak. Afife oyununda devreye girmesi ile sürekli yan yana olmak zorunda olan Deniz ile Duru’nun kavgaları bitecek mi? Pek çok soru ile karşı karşıya kaldığınız bu kitap sizleri büyüleyecek kurgusu ile devam ediyor. Çi kitap özeti mutlaka okumanız gereken bir kitap olup, kısa sürede bitireceğiniz, etkisinden kurtulmadan 3. Kitaba geçmek isteyeceğiniz bir kitaptır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.