Kitapozeti.Net

Dahiler ve Aşkları Kitap Özeti – Özcan Erdoğan

15.12.2017
25

kitabı aslında içerisinde pek çok karakteri barındıran, gerçekten yaşanmış hikâyelerin bulunduğu özel bir kurgudur. Günümüz ve geçmiş tarihteki edebi kişilikler, bilim insanları, ressamlar, oyuncular, siyasetçiler gibi pek çok tarihe adını yazdırmış önemli kişinin özel hayatını ele alan bir kitaptır. Kitapta yer alan önemli kişilikler;

Louis Aragon, Ludwig van Beethoven, Yahya Kemal Beyatlı, Bertolt Brecht, Charles Bukowski, Charlie Chaplin, Frederic François Chopin, Madame Cruie, Salvador Dali, Dante Alighieri, Fyodor Mihailoviç Dostoyevski, Albert Einstein, Furuğ Ferruhzah, Sigmun Freud, Che Guevara, Johann Wolfgang von Goethe, Vincent van Gogh, Nazım Hikmet, Victor Hugo, Franz Kafka, Frido Kahlo, Rosa Lüksemburg, Kari Marx, Arthur Miller & Marilyn Monroe, Wolfgang Amadeus Mozart, Friedrich Wilhelm Nietzsche, Pablo Picasso, Sylvia Plath, Edgar Allan Poe, Elvis Presley, Aleksandr Sergeviç Puşkin, Rainer Maria Rilke, Arthur Rimbaud & Simone de Beauvoir, William Shakespeare, Oscar Wilde, Virginia Woolf, Leonardo da Vinci, Serge, Yesenin & Isadora Duncan’dır. 

Dahiler ve Aşkları kitap özeti tamamen kişilerin özel hayatlarında yaşadıkları aşkları, duygusal ilişkileri ele almaktadır. Bu kitap biyografik olarak da oldukça güzel bir kaynaktır.

Dahiler ve Aşkları Kitap Özeti

Kitapta tamamen tarihe adını yazdırmış kişilerin, özel hayatlarını anlatan bir kitaptır. Sevdiğiniz, hayranı olduğunuz ya da merak ettiğiniz kişilerin özel hayatlarında aslında nasılda farklı kişiliklere büründüklerini göreceksiniz. Çok sakin bir edebi karakterin bir anda aşkta hırçınlaşması ya da tam aksi bir durum ile karşılaşabiliyorsunuz. Özellikle insanların idolleri olmuş kişilerin özel hayatlarında ne kadar başarısız oldukları ya da şairlerin şiirlerinin, eserlerinin kimin için yazıldığı gibi konularda detaylı bir biçim de bilgi verilmektedir. Dahiler ve aşkları kitap özeti sizleri oldukça farklı hayatların içerisine atacak bir kitaptır. Asla sıkılmayacağınız ve ara ara bile açıp önemli karakterlerin hayatlarından kesitler okuyabileceğiniz bir kitaptır. Bu yönüyle de bir kaynakça olarak kullanılabilecek bir eser olma niteliği de taşımaktadır. Dahiler ve Aşkları kitabı, oldukça fazla sayıda, farklı karakterin hikâyesini anlatan bir kitap olması ile sizlerin oldukça beğenisini kazanacak bir kitaptır.

Kitap Yazarı Özcan Erdoğan

Dahiler ve Aşkları kitabının yazarı Özcan Erdoğan, bu kitap ile aslında çok zor bir şeyi başarmıştır. Oldukça fazla tarihi kişiliğin hayatlarını bir kitapta toplayarak bir kaynakça oluşturmuştur. Verilen bilgiler, kişilerin kişisel hayatına zarar verecek nitelikte olmadığından dolayı da oldukça başarılı bir üslup olmuştur. Özellikle akıcı olan bu üslubu ile yazar kitabı bıkmadan, bir çırpıda okumanızı sağlıyor. Dahiler ve Aşkları kitap özeti sizlere pek çok konuda yardımcı olacak, hatta sevdiğiniz tarihi kişiliklere farklı bir pencereden, farklı bir bakış açısı ile bakmanızı da sağlayacak bir kitaptır. Belki de bu kitaptan sonra bu kişiler hakkındaki düşüncelerinizi değişecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.