bir çocuk kitabı olarak kaleme alınsa da ebeveynler tarafından da oldukça beğenilmiş ve okunmuş bir kitaptır. Bu çocuk kitabı kısa süre içerisinde en çok okunanlar listesinde birinci sırada yer almayı başarmıştır. Dedemin Bakkalı kitap özeti aslında bir çocuğun yaz tatilinde dedesine çıraklık etmesi ile başlar. Dedemin Bakkalı kitabı küçük bir kız çocuğunun yani yazarımızın Şermin Yaşar’ın maceralarını anlatmaktadır. Küçük afacan dedesine yardım etmek için girdiği bakkalda çıraklık edeyim derken işleri birbirine karıştırır ve bu yaşadıklarında dersler çıkartarak bir büyükleri anlama defteri hazırlar. Bu deftere aldığı komik notlar ile oldukça eğlenceli dakikalar geçireceksinizdir.

Dedemin Bakkalı Kitap Özeti

Dedemin Bakkalı, yazarımızın dedesine daha çok para kazandırma istemesi ile ticari fikirlerini uygulamaya koymasını anlatır. Küçük kız pek çok denmektedir fakat hepsinde de dedesinin gazabına uğramaktadır. Dedesine daha çok para kazandırayım derken müşteri kaybettirir. Bir gün yaşlı bir nine bakkala gelir ve ağrı kesici almak ister fakat ağrı kesici yoktur. Küçük kız artık o günden sonra gelen müşterilere evden arakladığı ilaçları ağrı kesici diye satmaktadır Kısa bir süre sonra köy halkı bu ilaç için doktora gitmek yerine bakkala gelir ve bu durumu öğrene doktor bakkalın yolunu tutar. Bakkala gelen doktor küçük kızdan bir ağrı kesici ister, küçük kızda gelen kişinin doktor olduğunu bilemden ağrı kesiciyi verir ve olaylar başlar.

Bu durumu dedesi öğrendiğinde ise bakkaldaki işinden kısa bir süreliğine uzaklaştırılır. Evde oldukça sıkılan küçük kız yeni teoriler geliştirmeye başlar ve dedesine ticari zekâsını kanıtlamaya kararlıdır. Gene bir gün bakkalda gazoz içerken aklına bir fikir gelir. Neden bu gazozların içine meyve katmıyorlardır ki. Bu fikrini dedesine sunar ve hatta kendi karışımını oluşturarak dedesine içirir. Dedesi gazozu beğense de bu fikre sıcak bakmaz. Yıllar sonra bu fikir bir ticari zekâ olarak patlama yapsa bile o gün için, dedesi tarafından ahmakça bir fikir olarak kabul edilmiştir bir kere. Dedemin Bakkalı kitap özeti tamamen bu ticari fikirlerin bir türlü gerçek hayata geçmeyişini anlatmaktadır. Oldukça keyifli ve bol bol güleceğiniz bir kitaptır.

Şermin Yaşar

Şermin Yaşar’ın eğlenceli üslubu ile oldukça güleceğiniz ve tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz bir kitap ortaya çıkmış. Güzel çizimler ile de bu kitap oldukça renklendirilmiştir. Dedemin Bakkalı kitap özeti sizlere eğlenceli bir çocuğun dünyasını açmaktadır. Küçük bir çocuğun kafasında kurduğu ticari atakların aslında ne kadar da zekice olduğunu gömeceksiniz. Belki de bu hikâyeden sonra çocuklarında düşünlerine daha çok önem vermeye başlayacağısınızdır. Dedemin Bakkalı oldukça farklı bir kitap olmuş ve yazarın başarılı üslubu ile de kısa sürede çok fazla sayıda her şeytan okura sahip olmayı başarmıştır.

Arama Terimleri: çock kitp ozet, cok kısa çocuk kitap özetleri, dedeminbakkalı çırak soruları şermin yaşar