Kitapozeti.Net

Duygu Kitap Özeti – Işıl Parlak Yıldız

23.12.2017
69

Bir Türk masalı olarak geçen , Işıl Parlak Yıldız’ın kaleme aldığı bir romandır. Duygu karakteri oldukça kırılgan bir kız olup, hayatı boyunca anne sevgisi baba şefkati görmemiştir. Duygu’nun dev olarak adlandırdığı üç arkadaşı bulunmaktadır. Hayatı bu üç arkadaşı ile beraber geçmektedir fakat bu üç arkadaş oldukça serseridirler ve sürekli olay çıkartmaktadırlar. Bekir, Ali ve Sedat. Duygu Sedat’a âşıktı. Sedat ise aşktan vazgeçmiş bir adamdı. Hayat onu zorlukları ile oldukça yormuştu. Aşka yer yoktu hayatında. Duygu kitap özeti bir meleğin şeytana dönüşme hikâyesi. Hayatın zorluklarına hep beraber göğüs germeye çalışan arkadaşların ve aşkın hikâyesi. Oldukça eğlenceli bir kurguya sahip olan bu kitap sizlerin boş zamanınızı değerlendirmek için rahatlıkla tercih edebileceğiniz hoş bir hikâye. Özellikle yazarın sade dili ve eğlenceli anlatımı ile oldukça akıcı bir kitap.

Duygu 18 yaşında yaşadığı olaylar karşısında yalnız kalmış, hayata üç erkek arkadaşı ile tutunmayı başarmış bir kızdır. Bu üç arkadaşı onun iyileşmesine hayata tutunmasına yardımcı olurlar ve kızın üzerine titrerler. Duygu Bekir candır, Ali kandır, Sedat aşktır der hep. Sedat’a karşı hissettikleri maalesef karşılıksızdır. Fakat zaman içerisinde olaylar farklı bir hal alacaktır. Bu öksüzler tayfasına yeni isimler katılacaktır ve olaylar değişecektir. Melek ruhlu çocuklar artık şeytana uymaya başlayacaklardır. Duygu kitap özeti oldukça eğlenceli bir kitap olup sizlerin baş ucu kitabı yapacağınız cinsten Özellikle akıcı dili sayesinde bir çırpıda okuyacağınız güzel bir hikâyeye sahip. Duygu ve diğer üç çocuğun hikâyesini ele alan bu kitapta yazar başka karakterler de yer vermiştir. Bu karakterlerinde hikâyeye dâhil olması ile birlikte, kitap bambaşka bir hal alacak. Özellikle kitabın içerisinde aşk, acı, hayatın zorluklarına rağmen direne 4 öksüz çocuk bulunmaktadır.

Işıl Parlak Yıldız bu kitabı ile oldukça beğenilmiş bir yazardır ve akıcı üslubu ile de sizlerin oldukça kolay okuyacağı bir hikâye le almıştır. Oldukça eğlenceli bir kitap olan Duygu size oldukça keyif verecek, farklı bir tat katacaktır. Romanda yaşanan bazı acıklı olaylar olsa da aslında birbirine tutunmuş güzel bir arkadaşlığı ele almaktadır. İhtiyacımız olan samimiyet bu kitapta oldukça fazla vardır. Kurgusunun yanı sıra yazarın konuşma dilinde kaleme aldığı bu samimi roman sizlerin de hikâyenin içerisinde olmanızı sağlayacak ve kolay kolay bu kitaptan kopamayacaksınız. , sizlerin tek nefeste okuyacağı ve tekrar tekrar okumak isteyeceği başarılı bir kalem olmuş. Işıl Parlak bu kitabı ile en çok okunanlara kısa sürede adını yazdırmayı başarmıştır. Özellikle dilinin sade oluşu ile her yaştan insanın kolaylıkla okuyabileceği bir eser ortaya çıkartmıştır yazar. Bu kitabın samimi dilinde mutlaka sizde kendinizden bir şeyler bulacaksınızdır. Oldukça farklı bir hikâyenin güzel bir dille işleniş örneği olarak kitaplığımızda yer alması gereken bir kitap.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.