eseri sevilen ve yakından takip edilen Canan Tan kitaplarından olup, sevginin yüreklerde sürekli yaşadığını ele alan kitap ile ‘’ Aşkın Tanımını ‘’ yeniden hatırlayacaksınız. En Son Yürekler Ölür kitap özetini sizler için yazacağız. Özeti okuyarak kitap hakkın da bilgilere ulaşabilirsiniz.

En Son Yürekler Ölür Kitap Özeti

Nehir annesini kaybetmiş olup, babasının da Amerika’ya yerleşmesinden sonra ablası ile yaşam sürmüştür. Ablası Nevin ise Ali isminde bir adamla görücü usulü evlenmiş olup, çocuklarının olmamasından kaynaklı olarak Nehir’i bir evlat gibi benimsemişlerdir. Nehir eğitimini tamamladıktan sonra Nevzat Bey tarafından işe alınmış olup, şirketin vazgeçilmez kollarından olmuştur. İş başında olan Nehir’in yine iş için bir randevusu vardır. Fakat bu randevuya gitmek onu pek memnun etmemektedir. Deniz Hanım diye bir bayanla görüşecek olup, bundan da pek hoşnut olmamaktadır.

Görüşmeye gittiğinde ise Deniz Hanım yerine bir beyi görmesi Nehir’i oldukça şaşırtmış olup, iş hakkında ki konuşmalar ardı ardına devam ederken Deniz Sezen, Nehir’i hayranlıkla dinlemeye devam etmiş. Deniz Sezen konuşmalara dahil olunca beraberce birçok konu hakkında konuşmaları sürmüş. Fakat iş konusunda anlaşmaya varamamışlar. Nehir bunun üzerine Nevzat Bey’i arayarak durumu bildirmiş. Nevzat Bey durumun üzerine gitmeden tamam diyerek konuyu sonlandırmış.

Fakat kader bu olsa gerek Nehir ile Deniz’in yolları tekrar tekrar kesişmesi ile aşk tohumları atılmış ve kısa sürede düğün ile sonlanmıştır. Mutlu süren ilişkilerini taçlandırmak için, tatil planı yapan çift keyifli şekilde tatillerini devam ettiriyorlarken başlarına geleceklerden habersiz yola koyuldular.

Deniz ile Nehir yolda ilerlerken, karşıdan kontrolsüz gelen bir kamyonetin onlara çarpması üzerine büyük bir kaza meydana gelmiştir. Kaza sonrasında hastaneye kaldırılan çift hemen ameliyata alınmış olup, Nehir kazadan kurtulurken maalesef Deniz hayatını kaybetmiştir. Nehir bunu öğrenmesi üzerine sanki yaşam onun için durur. Bundan sonra nasıl hayata bağlanacağını düşünürken birden hamile olduğunu öğrenir. Nehir Deniz’in bir parçasını içerisinde taşıdığını öğrendiğin de yeniden hayata bağlanır. Nehir’in kardeşi ön yargı ile doğuracak mısın sorusuna bunu ciddi anlam da soruyor musun yanıtını vererek bebeğinin kendini yaşama bağladığını düşünmüştür. Bu arada yeni tanıştığı Arda her ne kadar onunla ilgilense de Nehir hayatına birisini dahil etmeyi düşünmez. Evlilik teklifine karşı ret cevabını düşünmeden verir. Nehir’in giderek artan sancıları ile doğum başlar. Nehir ve Deniz’in bir parçası olan erkek çocuğu olur. Nehir çocuğunun ismini ise Derin koyar.

En Son Yürekler Ölür kitap özetinde sizlerin de gördüğü üzere aşkın her şeye kadir olduğu ve hiçbir zaman bitmediği tekrar tekrar göz önüne gelmiştir. Birbirlerini seven çiftleri ölümün bile ayıramadığı konu alırken yazar organ bağışına da bu kitap da yer vermiştir.