Kitapozeti.Net

Eroinle Dans Kitap Özeti – Canan Tan

14.12.2017
57

Canan Tan kitaplarından olan kitabı isminden de anlaşılacağı üzerine Eroin kullanan bir kızın hayatını kaleme almıştır. Eroinin insanlara neler yaptırdığı, eroine nasıl başlandığı ve insanlara neler hissettirdiğini konu almıştır. Eroinle Dans kitap özetini sizlere aktararak kitap hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. Bu şekilde kitabın gerçekten okunmaya değecek olduğunu göreceksiniz.

Eroinle Dans Özet

Eylül, Boğaziçi Üniversitesini kazanması ile birlikte yeni bir hayata kapısı açılıyor. Eylül’ün kazanmasına sevinen ailesi kalacak yer sorunu yaşmaktadır. Ailesi onun için bir ev kiralanmasını tercih etse de Eylül okuldan bağını çok kesmemek için yurtta kalmayı istiyor. Ailesi her ne kadar orada kalmanın rahat ettirmeyeceğini düşünse de ikna oluyorlar. Fakat bu sefer ise yurt Eylül’e çıkmıyor. Eylül’ün annesi zorla da olsa yurt müdürünü ikna ediyor ve Eylül yurda yerleşiyor. Yurda yerleşmesi için annesi de ona yardım ederken diğer yandan annesi ile yurda gelen Ece ile tanışıyor. Ece ile iyi anlaşan Eylül’ün asıl hikayesi ise aslında Dünya ile tanışmasında başlıyor.

Dünya ailesinin İstanbul’da olsa da yurda yerleşmesi ilk olarak Eylül’lü kızdırır ve Dünya ile ilk tanışması pek de olumlu geçmez. Fakat daha sonra Dünya ile araları çok iyi olur. Yakın arkadaş olan iki genç kız İstanbul’u tanımaya koyulur. Dünya İstanbul’a yabancı olmadığı için onu gezdirir. Dünya’nın hayat hikayesini dinleyen Eylül onu yalnız bırakmamaya yemen etmiş olup, annesi ve babası gibi onu terk etmeyecektir. Fakat bu onu sürükleyeceği anlamsız maddelere getireceğini bilmez.

Dünya küçük bir kız çocuğu iken annesi babasını aldatır. Bunun yüzünden ailesi dağılır. Annesi sevgilisi ile yaşarken, babası ise Dünya’nın annesine benzemesinden kaynaklı olarak onu istemez. Bu durum da babaannesinin yanına yerleştirilir. Bu durum Dünya’yı anne ve baba sevgisinden mahrum bıraktığı gibi aile yaşamına uzak büyümesini de sağlamıştır. Annesi evlenen dünya zamanla anne ve babasına bazı yakınlaşmalarda bulunur.

Tabi ki bu yakınlaşmalar zoraki şekilde olur. Annesi yeni evlendiği adamdan 2 çocuk yapar. Yine bir gün Dünya, annesinin yanında kalır. Bu zoraki kalmalarından birisidir. Gece su içmek için indiği mutfakta üvey babası Dünya’ya taciz etmeye kalkar. Bunu annesinin görmesi ile Dünya’ya suç atar. Bu şekilde Dünya bir daha annesinin yanına gitmek istemez. Dünya’nın yaşadığı bu ağırlık sonucu Dünya eroine sarılır.

Dünya’nın birde sevdiği erkek arkadaşı Emre vardır. Emre’de eroin kullanan bir erkek olup, her şeyi beraber yapmaktadırlar. Bu sırada Eylül’de onların ortamına girmiş olup, ufak ufak oda eroine başlamıştır. Dünya sevgilisi Emre’nin ailesinin onu istememesi üzerine eroine daha da sarılmış olup, üstüne Emre’nin onu terk etmesi ile Eylül onu yalnız bırakmasa da altın vuruş yaparak intihar etmiştir. Eylül de bu ölüm ile kendini eroine daha çok sarmıştır.

Eroinle Dans kitap özetini sizler ile paylaştık. Bu hikayenin genel bir kısmı olup, kitabın herkesin okumasını tavsiye ederiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.