Kitapozeti.Net

Fazıl Say Akılla Bir Konuşmam Oldu Kitap Özeti

20.12.2017
39

Fazıl Say, sanatçı kişiliği il ülkemize mal olmuş, dünya çapında da adını duyurmuş müthiş bir yetenektir. Deneme türünde kaleme aldığı bu kitabı da kısa sürede yayınlanmış olmasına rağmen oldukça fazla okunmuştur. Çok satanlar listesinde kısa sürede yer edinmiş olan bu kitap ruhunuzun en gizli yerlerine dokunacaktır.  kitap özeti İnsan iyi hissederse iyi yaşar konusunu ele alan bir kitaptır. Barışçıl ve dünya görüşüne sahip olan Fazıl Say, okurlarına da bunu çok güzel bir şekilde aktarmayı başarabilmiştir.

İnsan iyi hissederse iyi yaşar.

iyi” ile sarmalandığında iyi şeyler üretir.

İyi hissetmeyi, iyiye inanırsa bulur.

iyi ”yi kimi insan Tanrı’da bulur, kimisi meleklerde.

Kimisi çiçeklerde, kimisi ağaçlarda.

Kimisi aşkta, kimisi sevgilide, kimisi çocuklarda, kimisi müzikte, kimisi fizikte.

İyiden aldığımız güçle yaşarız.

İyinin dokunduğu yerden filizleniriz.

İyiden aldığımız güçle yaptıklarımız “ umut” olur.

Tabular ve önyargılarla insanlar birbirini düşman ilan ediyor.

Çok da iyi bir dünya değil aslında burası.

Yine de umutlarımızı yok etmeyin.

Bu evrende iyi de var.

Sabırlı ol.

Güçlü ol.

İçine çek nefesi.

Hayatı, iyiyi içine çek.

Evrendeki iyiden asla vazgeçme.”

Fazıl Say Kitap Özeti

Bu kitabı ile Fazıl Say, ince ruhunu bir kez daha bizlere göstermeyi başarmıştır. Akıl ile bir konuşmam oldu diyerek de aslında kendi iç dünyasını sevenlerine yansıtmaya çalışmıştır. Oldukça farklı bir kurgusu olan bu deneme türündeki kitap, sizlerin beğeneceği ve çok çabuk okuyacağı sade bir dille yazılmıştır. 

Fazıl Say Akılla Bir Konuşmam Oldu kitap özeti aslında tüm insanlar için bir söyleşidir. İnsanı insan yapan duyguların giderek kaybedilmeye başlandığı bu dünya da adeta bir hatırlatma niteliğindedir. İnsanı insan yapan duygularıdır. Sevmek, sevilmek, aşık olmak, acımak, umut etmek bunların hepsi bizi var eden esaslardır. Fakat gün içerisinde çoğumuz, insan olmayı unutup robotlaşıyoruz. Konu olarak tamamen insanın duygularını toplumun yapısı ile ele alan Fazıl Say, aslında hepimize birer hatırlatma yapmıştır. Kendi iç sesi ile söyleşiye giren yazar, oldukça içten ve sade bir dille düşüncelerini kaleme almıştır. Fazıl Say, sizlere oldukça özgün bir dille iç sesini duyulmasını sağlamıştır.

Fazıl Say Akılla Bir Konuşmam Oldu kitabı, sizlerin de iç sesini duymasını sağlayacak bir kitaptır. Oldukça özgün bir kitap oluşu ile de sizleri etkileyecektir. Kısa sürede çok fazla okura sahip olan Fazıl Say sevdiklerini bu yönü ile de şaşırtmıştır. Kısa sürede çok ses getiren kitap, sizlerin tekrar kaybettiğimiz duyguları anımsatacak bir kitaptır. Bu kitabı okumayanlar için mutlaka okunacaklar listesine ekliyoruz. İyiliğin ne olduğunu bir kez daha sizlere anlatacaktır bu kitap.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.