Kitapozeti.Net

Füzyon Kitap Özeti – Julianna Baggott

08.04.2018
39

Julianna Baggott’un kaleme aldığı bu kitap Pür kitabının devam niteliğindedir. Oldukça farklı bir kurgu gücü olan yazarın bu kitabı da oldukça beğenilmiştir ve Pür gibi kısa sürede çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Bu kitap ile oldukça farklı bir dünyanın kapılarını aralayacaksınız. Her şey Pür kitabında bir atom bombası ile başlamıştır. Değişime uğrayan insanlar ve onların acısının yanından bile geçemeyen kubbedeki insanlar. Bir tarafta sağlıklarını tamamen yitirmiş bir toplum diğer tarafta kendilerini bombaya karşı güvence altına almış başka bir toplum. Oldukça değişik farklı bir dünya. Kubbeden annesini bulmak için ayrılan bir genç ve o genç için bir savaşa sebep olacak bir babanın hikâyesi bu kez okurlara sunulmaktadır. Kıyamet günü gelmiştir. Artık kubbedekiler için de hiçbir şey eskisi kadar güzel olmayacaktır. Pürlerin yani kubbedekilerin önderi olan Willux oğlunu geri alabilmek için dışardakilere savaş açar. Artık yaşayan sağlıklı kısım da tehlike altındadır. Füzyon kitap özeti bu kez pürler için değil dışardaki insanlar için bir başlangıçtır. İnsanlar gelecekleri için savaşacaklardır. Kısa sürede olaylar karışır ve beklenmedik bir şekilde iki taraf arasında çıkan savaş sonucunda ya bir taraf kendi geleceğini kuracaktır ya da pürlerin kurduğu düzen devam edecektir.

Füzyon Kitap Özeti

Pür kitabının devamı niteliğini taşıyan bu kitap aslında bir kıyamet günü kitabıdır. Bir çocuk ve iki tarafın savaşı. BU kitapta gerçekler ortaya çıkacaktır. Haksızlıklardan bıkmış hastalıklı bir toplum son nefes gibi son mücadelelerini gerçekleştireceklerdir. Başarılı olacaklar mı bilinmez ama oldukça farklı bir hikâye bu kitapta sizleri bekliyor olacak. Bu kitapta bolca aksiyon sahnesi yer alıyor. Bunun yanı sıra pürlü ve dışardan olan gençlerin aşkına da yer verilmiştir. Her yönden sizleri saracak ve elinizden bırakamayacağınız bir kitap olmuştur. Bu kitap ile oldukça keyifli anlar yaşayacaksınız. Sadece birkaç gününüzü alacak olan bu kitabı soluk soluğa okuyacak ve sonunda ne olacak diye merakla bekleyeceksiniz. Oldukça güzel bir dille kaleme alınmış olan kitap bu yönden de sizlere okuma kolaylığı sunuyor.

Füzyon kitap özeti pek çok konuyu ele alıyor. Savaşın yanı sıra aşk, haksızlık, adaletsizlik, sevgi ve umut işlenmiyor. Aslında günümüz toplumundan da benzer parçalar kitaba eklenmiştir. Ne kadar kurmaca bir hikâye üzerine konuşulsa da günümüz toplumlarının da çektiği sıkıntıların benzerlerini dışardakiler çekmektedir. Kubbedekiler yani pürler rahat bir hayat yaşarken, atılan atom bombasının cezasını dışardaki masum insanlar çekmektedir. Aslında mutasyona uğramaları ile savaşı kanatabilecek bir hale dönüşmüşlerdir. Hepsinin farlı özellikleri vardır ve bunları kullanmayı başarabilirlerse savaşı kendi lehlerine çevirebileceklerdir. Fakat pürler her zaman onlardan bir adım öndedirler. Tek dezavantajları pürlerin liderinin oğlunun dışardakiler ile bir arada oluşudur. Böylesine farklı ve akıcı bir kitabı mutlaka okumalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.