Kitapozeti.Net

Gerçek Hesap Bu Kitap Özeti – Nejat İşler

08.04.2018
49

Son zamanların en çok okunan ve ilgi gören kitabı olan , Nejat İşler’in kaleminden çıkmıştır. Yazar oldukça sade ve günlük bir dil kullanarak okurlarını etkilemeyi başarmıştır. Gerçekleri olduğu gibi anlatan yazar, gerçekten yapmak istedikleri ve yaşamak istediklerini güzel bir dille anlatmıştır. Bir nevi kendince hayatın anlamını okurlara anlatmaya çalışmıştır. Söze gerek var mı, diyerek kitabına başlayan Nejat işler, hayatın insanın karşısına çıkarabilecek olduğu zorlukları ele almıştır. Kendi bakış açısı ile hayatı değerlendiren yazarın bu kitabı okurları tarafından oldukça beğenilmiştir. Kısa sürede bu eser en çok satanlar listesine girmeyi başarmış ve çok ses getirmiştir. Yazarın anılarından oluşan bu kitap, aynı zamanda yazarın bakış açısı ile hayatın ele alınışıdır. Yazar kitabına komik bir hikâye ile başlamaktadır. İsminin hikâyesi. Gerçek Hesap Bu kitap özeti otobiyografi tadında bir eserdir.

Gerçek Hesap Bu Kitap Özeti

Nejat işler, aslında Necat olan isminin hikâyesini okurları ile paylaşmıştır. Bu ismi yüzünden sürekli olarak dalga konusu olan yazar özellikle Steve Jobs ile sık sık anılmaktadır. Yazar hikâyelerinde özellikle dedesinden etkilendiği sık sık dile getirmiştir. Yazarın dedesi dinine oldukça önem veren bir adamdır ve yazar dedesi ile yaşadığı Ramazan günlerinden oldukça etkilenmiştir. Bu anılarını da tüm gerçekliği ile kitabında yer vermesi ile okurla arasında samimi bir ortam yakalamıştır. Belki de yazarın kitabının bu kadar çok sevilmesinin nedeni samimi bir dile sahip oluşudur. Özellikle dedesinin manilerine yer veren yazar, çocukluğundaki anıları okura çok başarılı bir şekilde aktarmıştır.

Yazarın eğitim hayatı oldukça başarılıdır. Hatta o dönemde kimsenin kazanamadığı Anadolu lisesini kazanmıştır ve oldukça havalı bir gençlik dönemi yaşamıştır. Bu yıllarda yaşadığı ilk aşkını da kaleme almayı unutmayan yazar, aşkın saf bir bakış açısı ile anlatılışını da başarı ile üstlenmiştir. Bu ilk aşk ile yemeden içmeden kesilen yazar kendini kitaplara ve edebiyata verir. Artık şiir yazmaya başlamıştır. Bu durumu fark eden annesi ise ona hiç beklemediği bir tepki verir. Bu işin olmayacağını söyler. Nejat ise gene de şiirlerini yazmaya ve kızı sevmeye devam eder.

Yazar 12 Eylül döneminden de bahsetmiştir. Kötü bir hikâye ile başlayan dönem komik bir durum ile sona ermektedir. Hem ciddi hem de eğlenceli bir kitap oluşturan yazar, her hikâyede samimiyetle kendini okurlarına açmayı başarmıştır. Yazar hakkında bilinmeyen ne var ise bu kitap ile ortaya çıkar. Aslında çocuk yaştan itibaren çalışmaya başlayan genç adam, pek çok işte çalışmıştır. Gerçek Hesap Bu kitap özeti aslında yazarın hayatı ile ilgili tüm dönemleri konu almaktadır. Oldukça eğlenceli bir kitap olan bu kısa sürede sizlerin de beğenisini kazanacaktır. Oldukça samimi bir kaleme sahip olan Nejat İşler’in ilk kitabı olan Gerçek Hesap Bu bir nefeste okuyacağınız güzel bir eser olmuştur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.