Kitapozeti.Net

Güzel Kaybettik Kitap Özeti – Caner Yaman

15.12.2017
61

Günümüz genç yazarlarından Caner Yaman’ın kaleme aldığı bu kitap oldukça güzel ve şiirsel bir üslup ile yazılmıştır. Kitapta Caner Yaman aşkı, hayatı, kaybettiklerimiz ve insanın duygularını akıcı bir dille kaleme almıştır. Yeni nesil romancılara nazaran oldukça güzel bir kitap ortaya çıkaran Caner Yaman’ın mutlaka herkesin kitaplığında olması gereken kitaplardan biri.  Kitap özeti; aslında kişilerin hayatı kaçırdıklarını ve hayatın geri dönülmez bir yol olduğunu anlatmaktadır. Yazar bu anlatışı tamamen farklı ve özgün bir kurgu ile gerçekleştirmiştir.

Güzel Kaybettik Kitap Özeti

Caner Yaman kendi hayatından kesitlere yer verdiği bu kitabında babasının hastalığı ile hikâyeye başlamaktadır. Bu hikâyede bolca hüzün ve acı vardır. Babası ile arlarında geçen “Pandalar Uçabilir” sohbeti okurlar tarafından oldukça beğenilmiştir. Yazarın babası emeklidir yaşlı bir adamdır ve plastik oyuncak satarak geçimini kazanmaya devam etmektedir. Bir gün oğlu ile gerçekleştirdiği sohbette insanların hayallerini gerçekleştirmesi gerektiğini anlatır ve der ki” belki de pandaların nesli tükenmiyordur, bu kirli dünyadan gökyüzüne uçarak farklı bir hayata göç ediyorlardır” der. O günden sonra yazarın babası feci bir kaza sonucu hayatını kaybeder ve yazarımızın ilk kaybı başlar. Kitap boyunca kaybettiği hayatından çıkan insanları ele alan yazar, güzel bir kurgu ile aslında insan psikolojisine de çok güze değimlerde bulunmuştur. Güzel Kaybettik kitap özeti; aslında konu olarak tamamen insanoğlunun hayatını ele almaktadır. Hayatımız boyunca kaybettiklerimizi ve aslında kayıplarımızın bizim eserimiz olduğunu şiirsel dili ile ele almıştır yazar.

Caner Yaman’ın Güzel Üslubu

Caner Yaman kitabında kendi yazdığı şiirler ile de kitaba farklı bir renk katmıştır. Bir fotoğraf kadrajının dışında bırakılmış sevimsiz bir detay, devam zorunluluğu olmayan sıkıcı bir derstik. Öğrenemediler. Sözleri ile bile aslında umutsuz bir yaşam kavgasının içerisindeki insanoğlunun psikolojisini kendi üzerinden ele alıp okurlarına aktarmaya çalışmıştır yazarımız. Biz kaybettik, yine de vazgeçmedik, her seferinde daha güzel kaybettik der. Güzel kaybettik kitap özeti bizlere kaybetmenin bile güzel olabileceğini gösteren bir kitaptır. Ne kadar çok kendimizden, değerlerimizden, çevremizden kaybedersek kaybedelim vazgeçmeden yola devam etmemiz gerektiğini vurgulamıştır. Kişisel gelişim kitaplarına göre sizlere daha fazla umut verecek yaşanmış hikâyelerin gerçekliği ile kaybetmekten vazgeçeceğiniz, tatlı dilli hoş bir kitap ortaya çıkmış. Caner Yaman bir de bu kitapta aşklarından bahsetmiş. Aslına sevip de kavuşamadığı bir aşkın asıl kazanmadan kaybettiği sevgisini anlatmış. Bu yönü ile de okurlarının oldukça takdirini kazanan yazarın bu ilk kitabı değildir. Diğer kitaplarında da aynı üslubu yakalamış olan yazarın Güzel Kaybettik kitabı kısa sürede çok satanlar listesine adını yazdırmayı başarmıştır. Sizlerin de mutlaka kitaplığında bulunması gereken bir kitap olup bir nefeste okuyacağınız akıcılığa sahiptir. Farklı bir bakış açısı ile kalem alınmış hoş bir kitap olmuş.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.