Kitapozeti.Net

Hayvanlardan Tanrılara Kitap Özeti – Yuval Noah

20.12.2017
46

Son zamanlarda adından oldukça fazla bahsedilen Sapiens, insanoğlunun geçmişten günümüze gelişim sürecini resimlerle ele alarak okurlarına oldukça güzel bilgiler sunmaktadır. Yuval Noah’ın ele aldığı bu kitap, sizlerin bir kaynak olarak da rahatlıkla kullanabileceğiniz bir kitaptır. Geçmişten günümüze kadar insan oğlunun yaradılışı konusunda pek çok soru işareti bulunmaktadır.

Cevaplar insanoğlu için yeterli gelmediğinden bu durum ile ilgili Yuval Noah pek çok bilimsel açıklamada bulunmuştur. İsrail ’li yazar bu kitabında sizleri sıkmayacak ve basit bir dil kullanılmıştır. Özellikle yaptığı açıklamalarda fotoğraf kullanması ile de sizlere daha açıklayıcı cevaplar sunmaktadır. Bilimsel olarak insanın yaradılışına yaklaşan yazar sizleri cevapları ile tatmin edecektir. 

kitap özeti konu olarak sizlere insanın yaradılışını anlatsa da ara ara insanların toplumsal olarak ne hale geldiğini de ele almaktadır. İnsanların giderek daha çok paraya tapar hale gelmesinden dolayı yaşanan psikolojik durumları ve kadın erkek ayrımının getirdiği sonuçları da ele alarak aslında tamamen insanı ve toplumu da anlatmaya çalışmıştır. Dinin insanlar üzerindeki etkisi ve dinin kullanılışı, insanların kötülüğe daha çok meyil etmeye başlaması ve nedenleri gibi pek çok konu bulunmaktadır. Bu nedenle de oldukça beğeninizi kazanacak bir kitaptır.

Hayvanlardan İnsanlara Kitap Özeti

Kitapta aslında günümüzde çok farklı kültürlerin yer aldığı ve bu kültürlerden dolayı da yaşanan farklılıkların aslında normal olduğunu anlatmaya çalışmıştır. Bunun nedenin de bilimsel olarak kitapta kanıtlamaktadır. Geçmişte bile insanların genetik olarak altı farklı özelliğe sahip olduğu, altı çeşit insan türünün olduğu ele alınmıştır. Bu türlerin hepsi yaşam koşullarına göre farklılıklar göstermektedir ve davranış biçimlerinde de bu farklılıklara rastlanmaktadır. 

Hayvanlardan İnsanlara kitap özeti insanoğlunun doğasını, geçmişten günümüze kadar değişmeyen bazı davranışları ele almıştır. Oldukça ilginç bir kitap olup, ağır bir dilin kullanılmaması ile de pek çok kişinin rahatlıkla anlayabileceği ve okuyabileceği bir kitaptır. Bu kitabı okuduktan sonra fikirlerinizde oldukça değişmeler olacaktır. Belki de kafanızda yer alan soru işaretlerine birer cevap olarak bulabileceğiniz tezler yer almaktadır. İnsanoğlunun yaradılışı geçmişten günümüze bir soru işareti olduğundan dolayı bilimsel olarak da kanıtlanmış tezlerin olmayışı pek çok kişinin kafasında karışıklıklar ve sorular olmasına neden olmuştur. Sizde bu kitabı okuyarak kafanızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz. Bu kitap da yer alan sorular;

  • Para neden herkesin güvencesi?
  • İnsan neden zamanla bir katile dönüştü?
  • Kadınlar ve erkekler arasındaki ayrımın sebebi?
  • Güç ne kadar önemli?
  • Din gelecekte bilime yenik mi düşecek?

Tüm bu soruların cevapları ve daha farklı pek çok konu kitapta yer almaktadır. Bu sorular aslında insanların kendine sorması gereken sorulardır, sorunlar toplumsal olup giderek daha da kötü bir hal alan insanoğlunun yaşamı için cevaplar sunan yazar, pek çok kişi tarafından oldukça beğenilmiştir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.