Kitapozeti.Net

Hüzünlü Bir Ponçik Kitap Özeti – Çağrı Taner

20.12.2017
56

Aşkı ele alan bu kitap şiirsel anlatımları ile sizlerin yüreğine dokunacak içeriklere sahiptir. Çağrı Taner’in büyük ilgi gören bu kitabı kısa sürede çok satanlar listesinde yer almayı başarmıştır. Kendisine âşık olan bir kadının aşkını geç fark etmesini ele alan bu kitap, aşkı güzel bir dille konu edinip, duyguların hissedilişini sade bir üslup ile anlatmıştır. “ Sen âşık bir kadındın, aşka âşık” diye başlayan kitapta karşılıksız bir aşkın hüznüne dönüşen hikâyesi ele alınmaktadır.  kitap özeti okurlarının en ince yerlerine, aşk duygusuna dokunan bir kitaptır.

Yüreğim sensiz çok üşüyor, o kadar çok özledim ki ellerini…

Sen âşık bir kadındın. Aşka âşık, aşktan vazgeçmeyen bir kadın. Çok geç oldu bunu fark edişim. Bir seçenek olmak, aşık olunan değil, sadece o hissin denek olarak kullanıldığı bir yürek olmak acıtıyor içimi. Bundandır belki benim sana deli gibi tutuluşum. Ve bundandır senin bana hiç tutunmayışın, ardında kırık dallar bırakıp yok oluşun. Özgür kanatların, naif ruhun, buram buram aşk kokan tenin. Hepsi birer suçlu şimdi içimde. Tutuklanması gereken, müebbetlik birer suçlu. Sana varamamış, senin olamamış olmanın acısı birikmiş tamamen içimde. Çoğalmış, kanamış, kanatmış… Ah! Kadınım… Ben, özledim bizi…

Hüzünlü Bir Ponçik Kitap Özeti

Adından da anlaşılacağı gibi bu hikâye hüzünlü bir hikâyedir. Yazar yaşanmamış belki de hiç yaşanmayacak duyguların esiri olan bir aşkın, bir ruhun hikâyesini anlatmaktadır. Şiirler ile bezenmiş olan sayfalar sizlerin oldukça beğenisini kazanacak. Aşk zaten başlı başına bir hüzün değil midir zaten. Sevda iki kişiliktir. İki kişinin yaşadığı bir duygudur. Oysaki aşk tek taraflıdır. Seven kişi sevdiğine kavuşursa da aşk olmaktan çıkar o duygu. Aşk, duygusunu ele alan bu kitap. Karşılıksız olan hüzünlü bir hikâyeyi ele alarak okurların kendilerinden de bir şeyler bulmasını sağlayan hikâyeleri ele almaktadır. 

Hüzünlü bir ponçik kitap özeti sizlerin oldukça beğeneceği sade bir dille yazılmış olan bir kitaptır ve oldukça fazla okura sahip olarak en çok okunan kitaplar arasında girmeyi başlamıştır. Yeni bir kitap olup , pek fazla bilinmemesi de aklınızda soru işaretleri bırakmasın. Kitap içerisinde oldukça güzel deyişler bulunmaktadır. Özellikle şairane bir dille yazılmış olması sizlerin duygularına hitap edecek pek çok cümlenin bulunması ile severek okuyacağınız bir kitap olacaktır. Yazar bu kitapta dilini oldukça sade tutmuştur. Bu yönü ile de kolaylıkla okuyabileceğiniz bir kitaptır. Bu kitabı baş ucu kitabınız yaparak dönüp dönüp tekrar okumak isteyeceksiniz. Yazarın farklı bakış açısı ile ele aldığı aşk konulu bu kitap hüzünlü bir hikâye oluşu ile de farklı bir edebi değeri bulunmaktadır. Mutlu sonla biten aşklardan değildir bu hikaye, sizleri şaşırtacak bir hikâyedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.