Kitapozeti.Net

İz Kitap Özeti – Canan Tan

30.12.2017
67

Canan Tan’ın kaleme aldığı bu hikâye sizleri oldukça etkileyecek. Farklı bir kurgu ve üslup ile kitaplarını yazan yazar bu kez bir baba ile kızının ilişkisine değinilmiştir. İz babasını çok seven bir kızın, babası ile olan ayrımlarını anlatmaktadır. Fikir farklılıkları sürekli bu ikili ilişkinin içerisinde yer almaktadır. Kitabın kahramanı Verda, babası gibi avukatlık yapmaktadır ve babasına çok bağlıdır. Verda babasını çok sever ama bir gün boşanma kararı alan babasına düşman olacaktır. Artık babasına hasret büyüyecektir. Verda pek çok kez babasını cezalandırmak için hareketlerde bulunmuştur fakat bu kez babasının istemediği biri ile evlenmiştir. Hatta torunlarını babasına göstermeyerek onun hasret çekmesini istemiştir. Kendince bir ceza uygulayan Vera, babasının ölümü ile büyük pişmanlık yaşar. Fakat babasının intiharının arkasında başka bir şey olduğunu düşünmektedir. İz kitap özeti aslında gizemli bir hikayenin sonuca ulaştırılması için çabalayan Verda’nın hikayesidir.

İz Kitap Özeti

Vedat bey Verda’nın babası eşinden boşandıktan 3 ay sonra kızının ve eski eşinin tanıdığı bir kadın ile evlenir. Bu durum iki kadın için de oldukça sarsıcı olmuştur. Özellikle Verda için bu bir yıkımdır. Verda’nın annesi eşinden 6 yaş büyük olduğu için sürekli olarak aldatılmaktan korkmaktadır. Boşanmalarından kısa bir süre sonra böyle bir olayın yaşanması da kadının bu tezini kanıtlar olmuştur. İz kitap özeti Verda’nın aslında yaşadığı duygu karmaşalarını ve yıkımları ele almaktadır. Konusu ile oldukça ilgi çeken bu kitap kısa sürede sevilmiştir.

Canan Tan’ın üslubunun güzelliği ile daha da tatlanan bu kitap kısa sürede en çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Kurgusu ile de akıcı bir hikâye oluşu sizlerin bu kitabı bir nefeste okumanızı sağlayacaktır. Verda’nın inadı ve babasının yanlışları onları büyük bir gizemin içerisine sürüklemektedir. Verda’nın babasının ölümü oldukça anlamsızdır. Verda için babası asla intihar etmeyecek bir insandır. O yaşamayı hayatı sever. Bu işin içinde başka bir gizem olmalıdır. Verda fark etmeden kendini babasının ölümünün arkasındaki gizemin peşine düşmüş bir şekilde bulur. Verda bu sırrı öğrenecek midir bilinmez. İz kitabı, sade bir dille yazılmış oldukça beğeni toplamış bir romandır. İçerisinde aşk, baba kız ilişkisi, inişli çıkışlı hayatlar vardır. Bu romanda herkes kendinden bir şeyler bulacaktır.

Oldukça başarılı olan yazar, okurlarını yanıltmamış ve gene oldukça akıcı, beğenilen bir eser ortaya çıkartmıştır. Kurgusu ile okuru kendine bağlayan bu kitaba başlar başlamaz bitirmek için can atacaksınız. Kitabın sonunu merakla bekleyeceksiniz. Olayların akışı sizi oldukça şaşırtacak ç Ayrıca bu kitap ile olaylara bakış açınızda değişecektir. İnatçı bir kızın inadının sonuçlarını pişmanlıkları ile ödemesini konu alan kitap hikâyenin için hapsedecektir sizi. Bu kitap hala okumayanlar için mutlaka okunması gereken bir hikâyeye sahiptir ve oldukça güzel bir üslupla kaleme alınmıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.