Kitapozeti.Net

Kalbim Bu Asrın Dengi Değil Kitap Özeti

25.06.2019
49

Huzeyfe Mücahit Osmanoğlu’nun usta kaleminden ortaya çıkan bu eser kısa sürede okurları tarafından beğeni kazanmış ve kısa sürede çok okunanlar listesine girmeyi başarmıştır. 2019 yılında raflarda yerini alan eser daha çok dini içeriklere sahip olup insanlığı eleştirir niteliktedir. Özellikle tüm bu şehir karmaşasından ve yaşantıdan sıkılmış olan insanlar için bir mağara tasvir eden yazar aslında Hira mağarasını çağrıştırmıştır.  Okurlarına yaslayacak bir omuz sunan yazar sade üslubu ile de herkesin kolaylıkla anlayıp anlamlar çıkarabileceği bir eser ortaya koymuştur. Onun bu kitaba bakış açısını rahatlıkla sade anlatımından anlayabiliyorsunuz. kitap özeti adından da anlaşılacağı üzere yazarın bir hezeyanıdır.

Kalbim Bu Asrın Dengi Değil Kitap Özeti

Yazar bu kitabında aslında bu devre ve yaşam tarzına kendini uygun bulmamakta, geçmişte Peygamber efendimizin yaşadığı dönemlere gitmek istediğini vurgulamıştır. Tamamen o dönemleri ele alarak günümüzü eleştiren yazar, okurlarından da olumlu dönütler elde etmiştir. Bu eser aslında günümüzde yaşayan insanoğlunun yüreğine seslenir niteliktedir. Günümüz insanının yaşam tarzını ele alan yazar bireysellikten de çok iyi bir üslup ile bahsetmiştir. Kalbim Bu Asrın Dengi Değil kitap özeti geçmişe duyulan özlemi ele alır, Sürekli olarak kendi içinde bir özlem çeken yazar, geçmiş ile günümüzü karşılaştıran benzetmelere sık sık yer vermiştir. Yazar bu kitabı ile aslında kendi gibi hissedenlere bir kapı açmış, yaslanacak bir duvar vaat etmiştir.

Kalbim Bu Asrın Dengi Değil Kitap incelemesi

Günümüz eserlerinden oldukça farklı bir kurgusu olan Kalbim Bu Asrın Dengi Değil kitap özeti günümüz insanını en iyi şekilde eleştiren bir öyküdür. Bu kitapta kendinizde eksik gördüğünüz maneviyatı yakalayacaksınız. Özellikle kitabın dini ve manevi yanının ağır basması okurlara kitabın yorumunu açık bir şekilde yapma imkanı sunmaktadır. Kitap başlı başına devrimizi ele alıp, geçmiş ile kıyaslarda bulunmaktadır. Özellikle her yaştan insanın okuyup baş ucu kitabı yapacağı bu eseri özgün tarzı sayesinde bir çırpıda okuyacaksınız. Kitabın sadece anlatımı değil aynı zamanda içeriği de oldukça zengin hatırlatmalar ile dolu. Yazarın Peygamber efendimiz zamanında yaşanan olaylara değinerek aslında okurların ders verme güdüsü de duyduğu görülmektedir. Bu eser aslında bir öğretmen edası ile ele alınmış ve okura bir şeyleri hatırlatma gayesi içermektedir. Özellikle günümüzden kaçıp bir mağaraya sığınmak isteyen yazar, bu mağaraya okurları da davet eder. Mağara benzetmesi ile maneviyatı ele alan yazar, insanların giderek bu hissiyattan vazgeçtiklerini eserinde açık bir dil ile sunmaktadır. Özellikle bu yönü ile hem öğretici hem de teşvik edici bir kurgudur. Eserin bir diğer güzel yanı ise kolay anlaşılabilir oluşu, okuyanı yormayan bir içeriğe sahip olmasıdır. Bu yönü ile de eser beğeni toplamıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.