Hakan Mengüç’ün kaleme aldığı bu eser bir kişisel gelişim kitabıdır ve oldukça zengin içeriği, sade anlatımı ile oldukça başarılı bir kurgu olmuştur. Hakan Mengüç’ün günlük konuşma dili kullanarak okurlarla dertleşir nitelikte kaleme aldığı bu eserde mutlaka okurlar kendilerinden bir şeyler bulacaklardır. İsmi ile merak uyandıran eser kısa sürede tüm okurlar tarafından sevilmiş ve çok okunanlar listesine girmeyi başarmıştır. kitap özeti aslında adından anlaşılacağı üzere olaylar karşısında her zaman iyi niyetli olmak gerektiğinin üzerinde duran bir eserdir. Yazar kitap incelemesinde hiçbir şeyin tesadüf olmadığından bahseder. Özellikle Afrika da hayatını değiştiren bir sufi ile karşılaştıktan sonra bu kitabı kaleme alan yazar, aslında her şeyin birbiri ile bağlantılı olduğunun üzerini çizmektedir. Farklı bir bakış açısına sahip olan yazarın bu eseri okurlar tarafından beğenilerek, başarıya ulaşmıştır.

Kalbin Temizse Hikayen Mutlu Biter Kitap Özeti

Sürekli olarak kitapta iyinin gücünden ve iyi insanların mutlaka iyi sonuçlar ile karşı karşıya kalacaklarından bahsedilmektedir. Yazarın okurlarına bir arkadaş gibi seslenişi de kitabın çok daha samimi bir hal almasını sağlamıştır. Özellikle sade dili sayesinde bu kitap her yaştan insanın kolaylıkla okuyabileceği niteliktedir. Bunun yanı sıra kitabın ana fikri her zaman iyi niyetli davranan kişilerin her zaman iyi sonuçlar elde edeceğidir. Kalbin temizse hikayen mutlu biter kitap özeti kişilere hayata karşı olan bakış açılarını değiştirmek üzere yazılmış bir kitaptır. Özellikle kişilerin yaşadıkları olumsuzluklar karşısında güçsüz durmamaları gerektiğini pratik bilgiler ile sunan yazar oldukça başarılı bir kurguyu ortaya koymuştur.

Kalbin Temizse Hikayen Mutlu Biter Kitap Yorumu

Hayata dair farklı öğretilerin bir arada bulunduğu eserinde yazar farklı tavsiyeler vererek olaylara olan bakış açınızı değiştirmenizi sağlıyor. Aynı zamanda yazar kendi bakış açısının da bir sufi ile değiştiğinin altını çiziyor. Yaşanan olaylar karşımıza çıkan insanlar gibi her şey bir düzene sahiptir ve hiçbir şey tesadüften ibaret değildir tezini savunan yazar, bu durumu oldukça güzel bir dille itabına yansıtmış. Onun bu özgün ve duru anlatımı kitabı çok daha keyifli bir hale getirmiş. Özellikle kitabın ana fikrinin iyilik üzerine oluşu insanların dikkatini çekmeyi başarmış. Kalbin temizse hikayen mutlu biter kitap özeti özellikle yola çıkan kişilerin asla yolda kalmayacaklarını ısrarla vurgulamaktadır. Bu eseri mutlaka okumalısınız. Kolay anlatımı ile kısa sürede elinizden düşürmeden okuyacağınız eseri baş ucu kitabı yapacaksınız. Kitabın bir diğer güzel yanı ise okurlar ile sanki birebir konuşuluyormuşçasına, arkadaş üslubu ile yazılmasıdır. Bu da kitabın içinde kaybolmanızı sağlıyor. Kitap sürekli anlattığı iyilik ile yola başlıyor ve gene iyilik ile yolunu sonlandırıyor. Okurlara da bu öğretiyi aşılamaya çalışan yazar oldukça başarılı bir eser ortaya çıkartmış.