Kitapozeti.Net

Kardeşimin Hikayesi Kitap Özeti – Zülfü Livaneli

05.01.2018
81

’nin güzel üslubu ile kaleme aldığı bir kitap daha. Yazarın her kitabı çok okunanlar listesine girerek, oldukça ilgi toplamaktadır. da kısa sürede oldukça beğenilmiş bir kurguya sahiptir. Zülfü Livaneli’nin bu kitabında bir davette yer alan Ahmet Arslan’ın bir cinayet işlemesi ile baslar. Olayları incelmek için gelen gazeteciye ise kardeşi ile kendisini hikayesini anlatmaya başlar. Kitap ismini buradan almaktadır. Kitap içerisinde hem gerilim dolu hem de aşk hikayesi bulacaksınız. Bu hikâye kısa sürede sizleri içine hapsedecek ve çabucak kitabı bitireceksiniz. Zülfü Livaneli’nin akıcı dili sayesinde oldukça beğeneceğiniz bu kitap sizlere içinizdeki duyguları da anlatmaktadır. Kardeşimin hikayesi kitap özeti gizemli bir cinayet ile başlayan ve aşk ile devam eden bir kitaptır.

Kitap Özeti

Zülfü Livaneli, bu kitabında gizemli bir cinayeti çözmeye çalışan bir gazeteci ile başkahraman Ahmet’in hikâyesini de ele almaktadır. Gazeteci davet gecesinde yaşanan cinayeti çözebilmek için sürekli olarak görgü tanıklarında biri olan Ahmet’in kapısını çalmaktadır. Israrlara dayanamayan Ahmet sonunda gazeteci ile konuşmaya başlamıştır. Fakat bu konuşmalar Ahmet’in kardeşi ile olan hikâyesini anlatmaya başlaması ile sapmaya başlar. Ahmet zamanla gazeteciye karşı ilgi duymaya başlar ve kitapta bir aşk hikâyesine de yer verilmiştir. Kardeşimin hikayesi kitap özeti Ahmet’in öldürülmesi ile devam eder. Fakat Ahmet arkasında gazeteciye bir mektup bırakmıştır. Burada katilin kim olduğu yazmaktadır. Bu mektup sayesinde olaylar açıklığa kavuşacaktır. Fakat Ahmet ölmüştür. Hikâye güzel bir başlangıç ile başlamasa da olayların açıklığa kavuşması ile bitmektedir. İki kardeşin hikâyesini anlatan bu kitap sizleri bambaşka duygular içerisine sokacak. Zülfü Livaneli’nin farklı üslubu ile de oldukça keyifli bir kitaba dönüşen Kardeşimin hikâyesi sizleri oldukça etkileyecektir.

Kardeşimin Hikayesi Kurgu

Kitap Zülfü Livaneli’nin müthiş kurgusu ve üslubu ile kaleme alınmış olunup 2013 yılında en iyi aşk kitabı olarak seçilmiştir. Yazar hikâyelerini yazabilmek için her zaman sessiz ve tek başına olabileceği bir ortamı tercih ettiğini açıklamıştır. Bu kitabı yazabilmek için de Tayland’ın bir köyünü tercih ettiğini söylemiştir. Kitap oldukça farklı bir şekilde kurgulanmış ve içerisinde pek çok olayı barındıran oldukça zengin içerikli bir kitaptır. Bir hikâyeden yola çıkma yerine pek çok farklı hikayeyi birleştiren yazar bu romanında da her zamanki üslubu ile ele almıştır. Kısa sürede oldukça çok beğeni toplayan bu kitapta macera, aşkı gerilim iç içedir ve bu yönden de pek çok kişi tarafından tercih edilmiştir. Her tarzda okuyucu için içinde bir şeyler barındıran bu kitap okumayanlar için mutlaka okunması gerekenler arasında yer almaktadır. Kardeşimin Hikayesi kitabı sizleri oldukça etkileyecek bir hikâyeye sahip olmasının yanı sıra, kurgunun işleniş sırası ile akıcılığı arasında oldukça etkileneceğiniz bir kitap olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.