Kitapozeti.Net

Kedi Beşiği Kitap Özeti – Kurt Vonnegut

08.05.2019
42

Roman 1963 yılında yayınlanmış olup Kurt Vonnegut’un kaleme aldığı bir kitaptır. İronilerle bezenmiş olan bu kitap bir bilim kurgu kitabıdır. Kitap yayınlandığı yılda en iyi üç kitaptan biri olarak yer almaktadır. Aslında kitap içerisinde birçok soru yer alsa da dikkatleri çeken Dünyanın sonu ne olacak sorudur. Kitabın adını aldığı Kedi Beşiği aslında iplerle oynana bir oyundur. Bu yönden de aslında bir mizah örneği olan kitaptır.

Kitabın ana karakteri John, dinini değiştiren bir adamdır. Hristiyan’ken Bokonon dinine giren adamın girdiği bu din oldukça farklıdır. Dansı ve yalanları öğütleyen bir dindir. Bu din zamanla yayılmaya başladığından dolayı yasaklanmaya başlanır. O kadar çok yayılmaya başlar ki bu din, artık bu dine girecek olan kişilerin idam edilmesine karar verilir. Aslında bu din önceki hükümetlerin de söylediği zararsız yalanlardan oluşmaktadır. Yani ironik bir biçimde hükümetleri, toplumları da eleştiren bir kitaptır. Kitapta bu dinin peygamberleri bilim adamları ile bir olurlar ve dünyanın sonunu hazırlamaya başlamışlardır. Kedi Beşiği kitap özeti aslında farklı bir dünyanın kapılarını sizlere açmaktadır. Yazar oldukça farklı bir kitap yazarak ironilerle dolu bir dünya oluşturmuştur. Bilim kurgu dalında bir kitap oluşu ile de insanların dikkatini çeken bu kitap sizlerin oldukça beğeneceği bir kitaptır.

Kedi Beşiği Kitap Özeti

Kısa sürede çok okunan kitaplar arasında yer alan bu kitap sizleri oldukça etkileyecek bir kurguya sahip olup, üslubu da oldukça akıcıdır. Bu yönden de bir nefeste okuyabileceğiniz bir kitaptır. Kedi Beşiği kitap içeriği aslında yazarın küçüklüğünden beri dünyanın sonu adlı bir kitap için malzeme toplaması üzerine ortaya çıkmıştır. Fakat bu kitap pembe yalanlar üzerine kurulmuştur ve bambaşka bir hikâye ortaya çıkmıştır. Kısa sürede çok fazla okunan bu kitabın hikâyesi sizleri de oldukça etkileyecek. Adı ile de dikkatleri çeken bu kitap kısa sürede çok fazla okura sahip olmuştur. Aslında modern zamanların insanın amaçsız planlarının gerçek olabilme ihtimalini gözler önüne seren bu kitap hayali bir dinin ortaya çıkışı ile değişen düzeni konu almaktadır. Bu dinin gelmesi ile beraber dünya pembe yalan lar üzerine kurulmaya başlamıştır. Olaylar ironik bir biçimde akmaya devam ederken, oldukça farkı bir sona doğru ilerlemektedir. Dünyanın sonunu getirecek olan bu din, peygamber ve bilim adamlarının bir araya gelmesi ile birlikte yaptıkları planları ele alan bir kitaptır.

REKLAM ALANI

Kedi Beşiği Kitap özeti, aslında dünyanın sonuna dair bir teoremdir. Kitapta yer alan konular oldukça farklı olup, ütopik bir dünyanın kapılarını sizlere açıyor. Yazar, bu kitap ile çok fazla ilgi görmüştür ve hayal gücünün büyüklüğünü de göstermiştir. Farklı kurgulardan oluşan bu roman sizlerin alışık olmadığı bir konuyu sunuyor. Bu yönden de oldukça iliğinizi çekecek ve merak içinde okuyacağınız bir kitaptır.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.