Kitapozeti.Net

Keşke Genç Olsaydım Kitap Özeti – Pamela Redmond Satran

26.07.2018
30

Kitabın yazarı Pamela Redmond Satran’dır. Kitap 2016 yılında Türkçeye çevrilip, basılmıştır. Yazar çok satanlar listesinin tanınmış isimlerindendir. New Jersey’de doğdu, büyüdü. Yazar mizah kitapları ve roman kitapları ile tanındı. Ayrıca çocuk isimleri sitesi Nameberry sitesinin yaratıcılarındandır. Üç tane yetişkin çocuğu olan yazar, Los Angeles’ta yaşıyor. Kitabı Sex and the City efsanesinin yaratıcılarından Darren Star televizyona uyarlamıştır. Dizi olarak uyarlanan bu eser oldukça eğlenceli bir dönüşüm hikayesini anlatır.

Bir kadının yaşadığı her şeye rağmen tutunacak bir dal araması ve umudunu yitirmemesinin öyküsüdür. Karakterin bir yanda kariyeri bir yanda çocuğu bir yanda kadınlığı vardır. Etrafına duvarlar örüp kabuğuna çekilmek yerine yaşama direnmeyi seçmiştir. Üstelik bir erkeğin ihanetine uğramış yine de yıkılmamıştır. İlerleyen yaşına rağmen hala genç görünebileceğine inanmıştır. Dostu da büyük fedakarlık gösterip arkadaşının değişimine katkıda bulunacaktır. Zor günlerde yanında bir dostunun bulunması kadına ayrı bir güç verecektir. Yalnız olmadığını hissedecek ve daha güçlü adımlar atacaktır. Kadının yaşının ilerlemiş olması onu etrafındaki olup bitenlerden de soyutlamamış yine her şeyin farkındadır. Ne olursa olsun erkeklerin sadık bir erkek olması gerektiğini bilmektedir. Suçu kendisinde aramayıp başına gelen olayı en az yara ile atlatmaya çalışması gerekmektedir. Böyle olunca da dönüşüm kaçınılmazdır. Gerek kıyafet ile gerekse saç şekli ve değişik bir makyaj ile bunu yapacaktır. Kendini iyi hissettiğinde ve güveninin tekrar eski haline geldiğinde, kadın kendi ile barışık olmanın ayrı bir keyfini yaşayacaktır. kitap özeti ilham kaynağı olarak okunabilecek bir dönüşüm hikayesidir.

Keşke Genç Olsaydım Kitap Özeti

Kitabın başkarakteri Alice Green’dir. Kırk yaşındadır ve New Jersey banliyölerine yakışır bir hayat sürüyordur. Sıradan bir ev hanımı olan Alice kendini evine, kocasına ve çocuklarına adamıştı. Ta ki kocası onu genç bir kadınla aldatıncaya kadar.

Alice bir süre çok fedakarlıklar yaptı. Kariyeri hakkında ikileme düştü. Alice’nin kızı artık büyümüştü ve evden ayrıldı. Alice’nin de kızı evden ayrıldığına göre yeni bir işe ve yeni bir erkeğe ihtiyacı vardı. Yani kısacası yeni bir hayata ihtiyacı vardı. Maggie, Alice’nin dostu olarak onun imdadına yetişti. Bir plan yaptılar ve Maggie Alice’yi değiştirip baştan yaratacaktır. Bir yılbaşı gecesi biraz saç boyası ile Alice’nin saçları boyandı. Daracık bir pantolon ile de adeta baştan yaratıldı. Maggie değişime çok şaşırıp “Yirmi gibi duruyorsun!” dedi. Kadınların seçtiği yaşta olduklarına inan yazar bu kitabında Alice üzerinden diğer kadınlara mesaj veriyor. Keşke Genç Olsaydım kitap özeti insan seçtiği yaştadır.

O gece Alice ve Maggie bara gittiler. Barda tanıştığı kızı yaşındaki yakışıklı Josh durumu fark etmedi. Alice daha fazla uğraşıp daha genç görünmeliydi. Ama bu olayı sürdürmek pek de kolay olmayacak gibi görünüyordu.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.