Kitapozeti.Net

Kırmızı Saçlı Kadın Kitap Özeti – Orhan Pamuk

20.12.2017
22

’un aşkı ele aldığı bir roman olup sizleri oldukça etkileyecek bir hikayeye sahiptir. Orhan Pamuk, bu kitabında tarihsel gerçeklere de yer vermektedir. Aşk, baba oğul ilişkisi gibi pek çok sosyal kültürel etkileri de konu edinen kitap 30 yıl öncesinde yaşanan bir hikayedir. 

kitap özeti Hayri adlı bir adamın fabrikasından su çıkartmak için kuyu açmasını istediği Mahmut Bey, yanında çırakları ile gelir. Olaylar bu şekilde başlar ve çıraklardan biri olan Cem’in kızıl saçlı bir kadına aşık olması ile ilerler. Oldukça farklı bir aşk hikayesini ele alan kitap sade bir dille yazılmıştır ve çok kolay bir biçimde okuyup bir solukta bitirebileceğiniz bir romandır. Cem 16 yaşında genç bir çocuktur. Bir gün kızıl saçlı bir kadın görür ve ona aşık olur. Artık bu kadını görebilmek için her gün şehre inmektedir.

Şehre indiğinde bir gün kırmızı saçlı kadını tekrar görür. Tiyatroya giren kadın ve arkadaşları aslında tiyatrocusudur. Cem aslında yazar olmak istemektedir fakat bu hayali şimdilik askıdadır. Kuyu çırağı olarak devam ettirdiği sıradan hayatına kırmızı saçlı kadının eklenmesi ile olaylar bir den farklı bir boyut alır. Bu kadın evli bir bayandır fakat ilerleyen zamanlar da Cem ile ilişkiye başlarlar. Bu ilişki uzun bir süre sürer ve biter. Cem yıllar sonra oldukça zengin olur, geçmişinden kalma bir izle yıllar sonra tekrar karşılaşacaktır. Kendinden yaşça büyük olan evli bir kadın ile yaşadığı ilişkiden olan çocuğunu yıllar sonra öğrenecektir.

REKLAM ALANI

Kırmızı Saçlı Kadın Kitap Özeti

Bu kitap oldukça farklı bir kurgu ile yazılmış olup, sizleri hemen hikayenin içine çekecektir. Oldukça başarılı bir yazar olan Orhan Pamuk’un bu eseri kısa sürede en çok okunan kitaplar arasında yer almayı başarmıştır. Orhan Pamuk bu kitabı ile küçük yaşta yaşanan bir yasak aşkı konu almaktadır. Aşk bitse de zaman içerisinde izleri silinmeden yaşanmaya devam etmektedir. Bu hikaye sizleri oldukça şaşırtacak ve kitabın sonlarına doğru merakınız iyice artacaktır. 

Kırmızı saçlı kadın kitap özeti için kısaca yasak bir aşkın yaşanılışının hikayesi denebilir, fakat bu sıradan bir hikaye değildir. Bu kitapta herkesin kendinden bulabileceği bir şeyler vardır. Oldukça farklı hikayesinin yanı sıra kurgu ve üslubunda ustalık ile biçimlendirilmiş oluşu sizleri kitaba daha çok bağlıyor. Yazarın bu eseri için ustalık eseri diyebilmemiz mümkündür. Sade ve akıcı dili, kitabın daha çabuk, kopmadan okunmasını sağlıyor. Bir anda kendinizi bu kitap ile Cem’in hayatının içerisinde bunalacaksınız. Belki de artık insanlara ve olaylara bakış açınızı değiştirecek nitelikte bir kitaptır.

Kırmızı saçlı kadın romanı okur tarafından da kısa sürede oldukça beğenilmiştir. Okumayanlar için mutlaka okunması gereken kitaplardan biridir.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.