Kitapozeti.Net

Kızıl Köşkün Rüyası Kitap Özeti – Cao Xueqin

14.12.2017
18

Çin Halkına ait olan bir eser olup, Çin’de 4 büyük eserden biri olarak anılmaktadır. Oldukça derin bir dünyanın kapılarını sizlere aralayan bu kitap ile bambaşka düşüncelere dalacaksınız. Kitabın yazarı olan Cao Xueqin bu kitapta pek çok otobiyografi ve anı ya yer vermiştir. 18. yüzyılın ortalarını konu alan bu kitap, Çin halkının o dönemdeki sosyal yapısı ile ilgili pek çok bilgi vermektedir. Bu yönü ile de bir kaynak olarak çok rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bir kitaptır. Yazar bu kitapta aslında kendi hayatından da kesitler sunmaktadır. Çin hanedanlığına ait o dönemki sıkıntıları ele alan yazar, ailesinden de sık sık bahsetmektedir. Ayrıca psikolojik olarak da çok fazla analiz bulunduran bir kitaptır.  kitap özeti bile sizlere çok fazla şey katacaktır.

Psikolojik Analizlerin Yer Aldığı Müthiş Bir Kurgu

Dönemin halkını en iyi şekilde kaleme alan yazar, sizlere o dönem ile ilgili yaşanan çöküşleri en iyi şekilde anlatmıştır. Çin’de yaşanan dönemdeki olayların insanlar üzerinde bıraktığı etkiler konu alınmıştır. Ansiklopedi değeri taşıyan oldukça önemli bir eserdir ve mutlaka kitaplığınızda bulunması gerekir. Bu kitapta genellikle genç kızlar konu edinmiştir. O dönemde kızların hayata karşı duruşları ve yaşayış tarzlarına ait çok fazla ayrıntı kitap da yer almaktadır. Bu yönü ile de Çin halkının kültürünün yansıtıldığı bir kitap olup, oldukça farklı bilgiler öğrenebileceğiniz bir eserdir. Kızıl Köşkün Rüyası Kitap özeti içerisinde sadece psikolojik analizlerde yapılmamıştır aynı zamanda dönemde yaşanan aşklar da ele alınmıştır. Oldukça fazla karaktere sahip olması ile birlikte okurlara da farklı bir tat katana bir eserdir. Dünya çapında okura sahip olan bu kitap kısa sürede en çok okunan kitaplar arasına girmeyi başarmıştır.

Kitap Karakterleri

Kitapta özellikle Çin hanedanlığı ele alındığından dolayı, hanedanlığın içerisinden zengin, unvan sahibi karakterlerin bulunduğu bir kitaptır. Aynı zamanda halk arasından karakterlere de yer verilmesi ile oldukça sosyal, kültürel açıdan bilgi içeren bir kitaptır. Özellikle Çin halkının dönemsel psikolojisinin ele alınması ile insanların psikolojik olarak incelenmesini sağlayan da bir kitaptır. Kızıl Köşkün Rüyası kitap özeti ile kendinize farklı kültürlerden bir şeyler katarak, genel kültürünüzü de geliştirebilirsiniz. Özellikle kitapta 100 ü aşkın karakterin bulunması ile de oldukça zengin içerikli bir kitaptır. Çok fazla okura sahip olan bu kitap, sizlerin de oldukça beğenisini kazanacaktır. Dünya çapında kısa sürede çok okunanlar listesine adını yazdıran bu kitapta kendinizi kaybedeceksiniz. Bambaşka bir dönemde bambaşka bir karakter olarak hikâyeye kendinizi dâhil etmiş olarak bulacaksınız. Bu kitap ile herkes kendinden bir karakter bulacak ve hikâyeyi adeta yaşayacaktır. Kızıl Köşkün Rüyası kitabı Çin halkının gözde romanlarından biri olup, sizin de tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz bir kurguya sahiptir.

REKLAM ALANI

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.