Kitapozeti.Net

Kötü Çocuk Kitap Özeti – Büşra Küçük

12.12.2017
30

Büşra Küçük tarafından konu alınan , talep gören ve popüler kitaplardan olup, hatta kısa süre önce kitabın konusundan esinlenerek filmi bile çekilmiştir. Kitap iki sorunları olan ailelerin çocuklarını dile getirse de içerisinde heyecan, aşk ve dram barındırmaktadır. Kötü Çocuk kitap özetini sizlere paylaşarak kitap hakkında fikir almanızı sağlayacağız.

Kötü Çocuk Kitap Özeti

Kayla babasız, annesi ile güzel ve küçük mutlu bir hayat süren bir kız çocuğu olup, 17 yaşında yani ergenliğinin tam zirvesinde olduğu dönemde babasının çıkıp gelmesi ile hayatı allak bullak olmuştur. Daha babasının gelişini kabul edemeyen Kayla bir an da babası ile aynı evde ve farklı bir şehir de yaşamak zorunda bırakılmıştır. Babasını biyolojik gereksiz olarak adlandıran Kayla, babasından kurtulmak ve annesinin yanına Eskişehir’e dönmek için daha gelişinden itibaren planlar kurmaya başlamıştır. 17 yaşına yeni basan ve liseye giden Kayla bir kolejde okula yazılmış olup, aklından geçen hain planlar ile okulun ilk gününe zoraki kahvaltı ile başlamıştır.

Babasının kısıtlayıcı davranışlarını çekemeyen ve sürekli onlara direnen Kayla okulun ilk gününde karşılaştığı Meriç isimli kötü çocuk ile tanışır ve onunla arkadaş olmak ister. Tabi ki Meriç ile arkadaş olmasında ki neden ise kötü çocuklar ile takılarak babasının kendisini evine yani annesinin yanına göndermesini hedeflemiştir.

REKLAM ALANI

Kötü çocuk olan Meriç, Kayla’nın neden bu kadar diretmesini anlamasa da hatta umursamasa da onunla okulun ilk günü okuldan kaçmasına izin verir. Kayla başına geleceklerden habersiz şekilde gittiği kafeye Meriç’in yanında bulunmasından kaynaklı olarak biraz korksa da aslında korktukları bir nevi başına gelmeye başlar. Kafede çocukların saldırısına uğrayan Kayla, Meriç’in kızı değilim diyerek üzerine gelenleri daha da alevlendirdiğini bilmez. Son anda kavgaya müdahale eden Meriç, benim yanımda olan benim kızımdır diyerek Kayla için kavgaya dâhil olur.

Kayla başına açılan dertlerden bir haber Meriç’e karşı inanılmaz bir çekim hisseder ve amacından saparak onun peşinden gitmeye başlar. Tabi ki bu olanlar babasının onunla arasının daha da çok bozulmasını sağlayacağını düşünürken aslında babası ile arası düzelmeye başlar. Kötü çocuk olan Meriç’in sırları Kayla’nın aklını karıştırmakta olup, daha ne olduklarını kestiremeyen Meriç ile aslında bir nevi aynı şeyleri yaşadığını öğrenmesi üzerine büyük sıkıntıya girer. Kayla ne yazık ki Meriç’i anlamakta olup, ona söylenmeyen ve öğrendiği sırlar üzerine kızmamaktadır.

Annesi Meriç ile birlikte olan Kayla’ya birçok soru yönelterek onunla tanışmak istediğini dile getirir. Kayla daha Meriç ile aralarında olanı bilmese de babasının ortağı olan Semih’in her olayda yanlarında olmasına ise aslında gülümsemeden geçemez. Meriç’in arada bir ortadan kaybolması sıralarında Semih ile arkadaşlık kuran Kayla, Meriç’in tepkisi ile karşılaşır. Kontrollerin de gerçekleşmeyen olaylar karşısında Meriç ile Kayla birlikte olabilecek mi soruları kafalarda dolaşmakta olup, siyahın içerisinde tek beyaz nokta olan Kayla’nın hikâyesi sizleri oldukça derinlere sürükleyecek.

Kayla ile Meriç’in hikâyesi aslında sizlere ailelerin bir çocuk için ne kadar önemli olduğunu anlatmakta olup, aynı zaman da derinlemesine bir aşka sürükleneceksiniz. Kötü Çocuk kitap özeti ile hikâyenin ana temasından sizlere bahsettik.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.