Kitapozeti.Net

Kötü Kızlar Ölmez Kitap Özeti – Katie Alender

14.03.2019
53

Gerilim romanlarını seven ve doğaüstü güçlerin varlığına inanan insanlar için kitap özeti iyi bir seçim olabilir. Kitap bir gençlik romanı hissi yaratarak başlasa da sayfalar ilerledikçe gerilim dozu artıyor ve okuyucuyu içine çekiyor. Kitabın ana karakterleri 13 ve 16 yaş aralığında olduğu için başlangıçta her yaş gurubundan okuyucuyu tatmin eder gibi görülmese de kitaptan vaz geçmek büyük kayıp olur. tarafından yazılan kitap bir seri kitap olma özelliği de taşıyor.

Kötü Kızlar Ölmez Kitap Özeti

Alexis ve Kasey iki kız kardeştir. Kardeşler aileleriyle birlikte herkesin lanetli olduğunu söylediği bir evde yaşamaktadır. Ev kötü kızlar ölmez kitap özeti temelini oluşturmaktadır. Alexis on altı yaşında oldukça çılgın ve sıra dışı bir karakter olarak okuyucunun karşısına çıkmaktadır. Kendisinden üç yaş küçük olan Kasey ise ergenliğe yeni giren bir kızdır. Yaşadıkları bölgede ailenin evinin lanetli olduğuna dair söylentiler vardır. Gerçekleşen somut bir olay olmamasına karşılık kızlar bu söylentilerden etkilenmektedir. Her şey yolunda giderken Alexis’in kardeşinin davranışlarının garipleşmeye başladığını fark etmesiyle olaylar başlar. Kasey’deki değişimler anne ve babasının da dikkatini çekmiştir. Kasey ile birlikte evde de değişimler başlamıştır. Evde garip olaylar yaşanmaktadır ve Alexis bundan ürkmektedir. Bu yaşanan olaylardan okul arkadaşlarına bahseder ve hep birlikte evin tarihini araştırmaya başlarlar.

Kasey resmen aklını kaçırmış durumdadır. Babaları bu dönemde hayatını kaybeder. Ev kendi kendine ısınıp soğumaya başlamıştır, kapılar kendi kendine açılıp kapanıyordur ve bu Alexis için çok ürkütücüdür. Alexis kardeşinin durumu ile evin garipliklerini birbirine bağlamaktadır. Neticede evin perili olduğu herkesin dilindedir. Alexis kardeşinin rubunun ele geçirildiğine ve evde şeytani güçlerin olduğuna inanmaktadır. Kardeşini kurtarmak için bu şeytani güçle mücadele etmekten kaçınmayacaktır. Araştırmaları onu yıllar önce öldürülen bir kıza götürür. Bu kızın ruhu Kasey’de tekrar hayat bulmuştur. Öldürülen kızın ruhu, kendisini öldürenlerden intikam alma peşindedir ve kendisini öldürenler de bu ailenin soyundan gelmektedir. Ruhun amacı bütün aileden intikam almaktır ve Kasy ile Alexis’de bunların arasındadır.

Kitap ruhani vatlıklara inan kişileri oldukça ürkütecek kapasiteye sahip. Kitabın kahramanlarının genç olması bir gençlik romanı havası verse de önyargılı olmamak gerekir. Karakterlerin kendi yaşlarını ifade eden anlatımlar zaman zaman kimi okuyucuya basit gelebilir fakat kötü kızlar ölmez kitap özeti heyecan dozunu yüksek tutan bir kitap olarak gayet keyifli zaman geçirmeyi sağlamaktadır. Kitabın okuyucular ve basın tarafından çok övülmüş olması, kitabı yeni okuyacak kişilerde beklentiyi oldukça yükseltiyor. Bu nedenle kitabı okurken beklentiyi yüksek tutmamak ve keyif almaya çalışmak yerinde olur. Yazar bu kitabın devamının da geleceğini belirtiyor. Oysa birinci kitapta soru işareti bırakmadan konunun bittiği görülüyor. Bu nedenle okuyucu ikinci kitabın konusunun ne olacağını merakla bekliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.