Kitapozeti.Net

Kudüs’ün Gizemli Tarihi Kitap Özeti – Elif Şafak

15.12.2017
39

kitabı oldukça farklı bir kurgu ile hazırlanmış bir kitap olup, kaynak olarak da tarihe ışık tutmaktadır. Kudüs konum olarak pek çok ülke tarafından kutsal sayılan topraklara sahiptir. Bu yüzden pek çok ülkenin gözü Kudüs’tedir. Kutsal sayılan bu topraklar hakkında detaylı bilgi veren kitap sizlere pek çok tarihi ve kültürel bilgi katacaktır. Kudüs’ün gizemli tarihi kitap özeti bir nevi bu ülkelerin Kudüs üzerindeki gizli politikalarından da bahsetmektedir. Bu yönden de pek çok konuda sizi aydınlatacak bir hikâyesi olan eserdir. Pelin Çift ‘in son kitabı olan bu eser, oldukça sade bir dil ile kaleme alınıp, söyleşi şeklinde yazılmıştır.

Kudüs’ün Gizemli Tarihi Kitap Özeti

Prof. Dr. Ömer Faruk Harman ve Pelin Çift ‘in kaleme aldığı bu kitap sizlere Kudüs hakkında pek çok bilgi sunmaktadır. Kudüs’ün neden ülkeler için bu kadar önemli olduğu ve kutsal sayıldığının detaylı bir açıklaması yer almaktadır. Kültürlerin ve dinlerin farklı olmasına rağmen pek çok kültürü ve dini birleştiren Kudüs pek çok kutsal kitapta yer almaktadır. Sadece dini açıdan değil siyasi açıdan da ülkeler için oldukça önemli bir konuma sahiptir Kudüs. Kutsal eşyaların burada saklı olduğunu düşünen Hıristiyanlar, özellikle ahit sandığı için Kudüs’ü fethetmek isterler. Süleyman’ın mabedi hakkında da kitapta okurlara detaylı bilgiler sunulmaktadır. Kudüs’ün gizemli tarihi kitap özeti aslında bir bilgilendirme, aydınlatma kitabıdır. Özellikle oldukça duru bir dilin kullanılmasından dolayı, herkesin rahatlıkla okuyabileceği bir eser oluşturulmuştur.

Kitabın Yazarı Pelin Çift

Pelin Çift özellikle Gündem Ötesi programı ile pek çok kitleye hitap eden, oldukça sevilen bir sunucudur. Bu yönü ile de büyük bir okur kitlesi yakalamayı başarmıştır. Her kitabı en çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Bu kitapların çoğu kişileri bilgilendirmek amacı ile yazılmış, söyleşi tarzında kitaplardır.Kudüs’ün gizemli tarihi kitap özeti de bir kaynak değeri taşır ve kısa sürede okuyup, kitap bittikten sonra farklı bilgilere sahip, daha donanımlı bir insan olacaksınız. Özellikle Pelin Çift bu kitap için Kudüs’ü ziyarete gitmiş, oradaki atmosferi yaşamış, kültürü ve insanların yaşayışlarını görmüştür.

Kitapta da bu seyahatten pek çok fotoğraf bulunmaktadır. Bu kitabın bir diğer özelliği ise fotoğraflarla düşüncelerin kanıtlanır oluşudur. Bu yönden de sizlere görseller sunularak kitabı daha iyi anlamanız sağlanmaktadır. Kitap herkesin anlayabileceği bir dille kaleme alındığından dolayı, kısa sürede okuyabileceğiniz ve oldukça etkileneceğiniz bir eserdir. Kudüs’ün gizemli tarihi kitabını halen okumadıysanız mutlaka okumalı, kitaplığınızda bulundurmalısınız. Ayrıca bu kitabı daha sonrasında da bir kaynak olarak kullanabilirsiniz. İçerisindeki bilgiler ile daha detaylı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz. Kudüs’ün önemini ve ülkelerin stratejilerini bu kitap sayesinde daha kolay bir şekilde anlayacaksınızdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.