Kitapozeti.Net

Kurtlar İmparatorluğu Kitap Özeti – Jean Christophe Grange

Grange ’nin en iyi eserlerinden biri olan , oldukça farklı bir kurguya sahiptir. Pek çok farklı hikâyenin tek bir noktada birleşmesi ile oluşan hikâye oldukça gizemli bir roman. Özellikle polisiye roman severlerin mutlaka okuması gereken ilginç hikâyelere yer verilmektedir. Bu roman oldukça heyecan verici gizemli olaylar çerçevesinde gerçekleşmektedir. Grange ‘nin akıcı üslubu ile bir nefeste okuyabileceğiniz ve etkisinden uzun bir süre kurtulamayacağınız bir hikâyeye sahip eserdir. Kurtlar İmparatorluğu kitap özeti bir doktorun eşi olan kadının yaşadığı rahatsızlıklar ile başlamaktadır. Fakat bu hikâye zamanla hikâyenin ortalarına doğru ilerledikçe çok bambaşka bir yere varmaktadır. Hikâyede yer alan bir polisin de seri cinayetleri çözmeye çalışması ile sizlere farklı bir kitap sunulmuştur.

Kurtlar İmparatorluğu Kitap Özeti

Kurtlar İmparatorluğu, yurt dışında başlayan bir hikâye olup Türkiye’de sonlanmaktadır. Bu yönü ile de sizlerin oldukça dikkatini çekecektir. Hasta bir kadının hastalığı ile ilgili araştırma yapmaya başlaması ve bu araştırma sırasında aslında beynine yerleştirilmiş çiplerin olduğunu öğrenir. Kadın bir türlü geçmişini hatırlayamamaktadır. Bu gizemli geçmiş aslında gerçeklerin ta kendisidir. Geçmişini bulmak için kocasından, doktorundan kaçan kadının yolu polisimiz ile kesişir. İki farklı hikâyenin bu birleşimi ile işler daha da fazla karışacaktır. Polisimiz ise yurt dışında bir

Türk mahallesinde sürekli olarak öldürülen Türk genç kızların hikâyesini araştırmaktadır fakat elle tutulur bir sonuca hiçbir zaman ulaşamaz. Ta ki başkahramanımız ile karşılaşana kadar. Buradan sonra hikâyenin gerçekleri ortaya çıkmaya başlar ve bu gerçekler sizleri oldukça şaşırtacaktır. Böyle bir kurgunun yazılması ile insanların kafasında acaba gerçek bir olay mıdır sorusu da oluşmuyor değil. 

REKLAM ALANI

Kurtlar İmparatorluğu kitap özeti sizlerin daha önce karşılaşmadığı bir kurguyu sunuyor. Özellikle bizim kültürümüze ait olguların Fransız bir yazar tarafından ele alınması oldukça farklı bir bakış açısı ile yaklaşılması, sizlerin oldukça dikkatini çekecektir. Grange ‘nin bu eseri dünya çapında da ülkemizde de çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Bu kitabı ile yazar pek çok okur kitlesine ulaşmıştır, özellikle de ülkemizde.

Grange‘nin Özgün Üslubu

Grange, farklı bir yorumcu ve kurgucu. Onun kitaplarında sık sık rastladığımız farklı hayatların bir hikâye de birleşimi, gizemler ile okurları merak için de bırakışı, oldukça sevilmiştir. Özellikle betimlemelerinin ve üslubunun oldukça akıcı olması nedeni ile ve olayların sizi meraklandırması ile çabucak okuyacağınız bir kitaptır. Kurtlar İmparatorluğu Kitap özeti sizleri bambaşka bir hikâyenin içerisine çekecek. Kendinizi bir anda bilinmezliklerin ortasında bulacaksınız. Yavaş yavaş hikâyelerin gizemi çözülmeye başladıkça sizlerin merakı da bitecek ve inanılmaz bir son ile soluksuz bir hikâyeye yoldaşlık etmiş olacaksınız. Grange, bu hikayesinde oldukça farklı konulara da değinerek sizlerin siyasi yönden de farklı bakış açılarına sahip olmanızı sağlıyor.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.