Kitapozeti.Net

Kuşlar Yasına Gider Kitap Özeti

20.08.2018
43

’ın kaleme aldığı bu kitap sadeliği ile her yaştan insanın kolaylıkla okuyabileceği bir eserdir. Özellikle üslubunun oldukça sade oluşu kitabı daha anlaşılır kılmıştır. Bir baba ile oğulun arasındaki ilişkiyi ele alan kitap oldukça farklı bir kurgu olmuştur ve kısa sürede okurları tarafından oldukça beğenilmiştir. Bu hikâyede klasik bir baba oğul ilişkisi yerine farklı bir olay örgüsü ile karşılaşıyorsunuz. Hikâyede ölüme ve hayatta kalma savaşına değiniliyor. kitap özeti olay örgüsü Ankara’da başlıyor. Olaylar Ankara’da geçtiğinden şehirde oldukça güzel betimlenmiştir. Hikâyede yer alan baba, çalışmayı çok seven, minibüs tutkunu bir adamdır. Adam minibüsüyle sürekli olarak çalışmaktadır. Gecesini gündüzüne katıp sürekli olarak kendine yapacak bir iş bulmaktadır. Fakat çok sevdiği minibüsünü bir gün satar ve bir tırda şoförlük yapmaya başlar. Farklı ülkelere seyahat etmeye başlayan adamın hikâyesi oldukça farklıdır. Adamın tır şoförlüğü macerası ise bir kaza sonucu bitmektedir. Kitap olay örgüsü bu şekilde başlar ve farklı bir ilerleyişi vardır.

Kuşlar Yasına Gider Kitap Özeti

Kuşlar yasına gider kitabı bir babanın işi sonucu yaşadığı kazadan sonra oğlu ile arasındaki ilişkiyi ele almaktadır. Babasının tedavisi için oğlu onu Ankara’ya getirttirir ve babası oğluna onu yalnız bırakmasını söylüyor fakat oğlu bunu hiç istemse de babasını yalnız bırakıyor. Babası artık memleketine dönmeyi düşünüyor ve oğlu onu memleketine götürüyor. Kitap aslında ölüm ile yaşam arasındaki duygusallığı ele alıyor. Kuşlar yasına gider kitap özeti baba oğul arasındaki ilişkiyi çok güzel bir şekilde ele alıyor. Olay örgüsü oldukça farklı ve standart bir baba oğul ilişkisini ele almıyor. Tamamen farklı bir kurgudan oluşan bu kitabın en büyük özelliği ise oldukça sade bir dille anlatılmış olması ve betimlemelerin oldukça güzel ortamları anlatıyor olmasıdır. arasında bu kitabı ayrı tutmak mümkündür. Oldukça güzel kurgulanmış olan bu kitap sizlere farklı bir hikayenin kapılarını açıyor.

Kitapta yer alan babalar, alınlarımıza yazılmış yalnızlıklardır sözü de sizleri oldukça etkileyecek. Edebi olarak da yazarın donattığı bu kitap sizleri derinden etkileyecek güzellikte. Özellikle baba oğul ilişkisini çok daha farklı bir şekilde ele alan yazar, sade dili ile de oldukça güzel bir eser ortaya çıkartmıştır. Özellikle Türkçe’nin sadeliğini gözler önüne seren bir dil kullanan yazar, bu kitabı ile aynı zamanda sadece kurgu olarak değil edebi açıdan da oldukça güzel bir eser ortaya koymuştur. Yazarın bu eseri kısa süre içerisinde okurları tarafından da çok beğenilmiştir ve çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Sade bir üslup farklı bir olay kurgusu ile baba oğul ilişkisini ele alan yazarın bu kitabını mutlaka okumalısınız. Kısa sürede büyük zevk alarak bu kitabı bitireceksinizdir.

REKLAM ALANI

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.