Kitapozeti.Net

Limon Ağacı Kitap Özeti – Sandy Tolan

18.04.2018
55

Sandy Tolan’ın yazarlığını yaptığı kitap kısa sürede ilgi görmüştür ve dünya çapında okunan bir kurgu haline dönüşmüştür. Bu içerikte Limon Ağacı kitap özetini sizlerle paylaşacağız.

Kitapta iki arkadaşın karşılaştıkları zorluklar ele alınmaktadır. Anlatılan olayların ve karakterlinde gerçek olması ile aslında yüreklerinize işleyecek bir hikâyesi olan bu eser tam bir başyapıt olmuştur. Dalia ve Sandy ana kahramanlarımızdır ve bu kahramanlar savaştan dolayı göç etmek zorunda kalmışlardır. Dalia ve ailesi kendi yaptıkları bir eve yerleşirler. Savaş bittikten sonra memleketlerine dönmek isterler. Hikâyemiz de bir de Beşir vardır. Beşir evinin bahçesinde bulunan limon ağacının özlemi içinde savaşın bitmesini bekler ve o gün geldiğinde evine geri dönecektir. Fakat artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Savaş sonrası evine gelen Beşir, evinin kapısını açan Dalia ile karşılaşır. Kitap tamamen gerçekler üzerin kurulu olduğu için hikâyenin içerisinde gerçek insan duygularına yer verilmiştir. Aşklar, dramlar tüm gerçekçiliği ile sizlere sunulmuştur. Limon ağacı kitap özeti sizlere aslında düşmanlıktan doğan bir dostluğu anlatacaktır. Bu kitabı yaşamak için mutlaka okumanız gerekecektir.

Limon Ağacı Kitap Özeti

Savaşın insanlar üzerinde bıraktığı psikolojiyi ele alan bu kitapta iki karakterin de ortak düşmanı aslında ülkeleri için savaştıkları düşmandır. Bu iki karakterde savaş sırasında ellerinden gelen her şeyi ülkeleri için yapmıştır. Bu iki kahraman birbirlerine büyük bir düşmanlık besleseler de bu düşmanlık çok sürme ve kısa sürede çok iyi iki dost olurlar. Bu hikâye limon ağacı ile başlar ve limon ağacı ile bitecektir. Savaş sırasında yok olan limon ağacı, savaşın bitmesi ile Dalia tarafından tekrar dikilir ve hayat bulur. Umut ne olursa olsun her zaman içimizdedir ve azıcıkta olsa herkeste vardır. Umut ölmez, umut tükenmez bir duygudur. Hatta en güçlü duygudur umut. Umut eden iki kişinin yaşadıklarını ele alan limon ağacı kitap özeti aslında savaşın getirdiklerini ve götürdüklerini anlatan gerçek bir hikâyedir.

Limon ağacı kitabı kısa sürede sizleri içine çekecek ve oldukça keyif alacağınız bir hikâyedir. Kurtuluş Savaşı dönemini ele alan bu kitap aynı zamanda tarihi açıdan da bir belge niteliği taşımaktadır. Savaş döneminde yaşananlar oldukça açık bir dille anlatılmış ve savaşa farklı bir pencereden bakılmıştır. Dünya çapında kısa sürede oldukça fazla okunan bu kitap okumayanlar için mutlaka okunması gereken kitaplar arasında yer almalıdır. Kitapta yer alan karakterlerin inatçı kişilikleri de sizleri hikâyeye iyice bağlayacaktır ve kitabın sonunu merakla bekleyeceksinizdir. Oldukça farklı bir kurgudan oluşan bu kitap sizleri kısa sürede etkileyecek bir an önce sonuca ulaşmak için kitabı bir çırpıda okuyuvereceksinizdir. Özellikle yaşananların ve karakterlerin gerçek oluşu da sizleri oldukça şaşırtacak ve ayrı bir okuma şevki verecek niteliktedir. Bu kitabı mutlaka en kısa sürede okumalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.