Kitapozeti.Net

Mahşer Kitap Özeti – Stephen King

18.08.2018
28

’in kaleme aldığı bu kitap aşk, macera, realizm gibi konuları ele almaktadır. Mahşer kitabı oldukça farklı bir kurguya sahiptir ve kısa sürede bu macera dolu hikâyeye kendinizi kaptıracaksınızdır. Bilim kurgu tadında olan bir kitap, bir biyolojik deney ortamından kaçan kişinin taşıdığı mikrobun insanlara bulaşmaya başlaması ile insanların mutasyona uğramasını anlatan bir kitaptır. Bir anda tüm dünya bu virüsün etkisi altına girer ve çok az sayıda bir grup insan bu virüsten etkilenmemiştir. Bu kişiler kendilerine bir lider bularak bu işin içinden çıkmayı planlarlar. Bu durumda iki adet aday ortaya çıkar. Birisi iyiliği temsil ederken diğeri kötülüğü temsil etmektedir. İyi olan taraf 108 yaşındaki rahibe Abagail’dir. Kötülük ise Randall Flagg’dır. Adam kargaşadan haz almaktadır ve oldukça şiddet yanlısıdır.

Mahşer kitap özeti aslında iyilik ile kötülüğün savaşını ele almaktadır. Kitapta yer alan bir sözde yazar derki karanlık seni seçmez, karanlık sana fısıldar ve kulak verip vermemek sadece senin elindedir.

Mahşer Kitap Özeti

Mahşer kitabı ile yazar bir insanın tüm insanlığı yok edecek güçte bir virüs yüzünden, dünyayı katletmesini anlatmaktadır. Tamamen kurgudan oluşan bu kitap aslında olanaksız gibi gözüken bir başlangıç ile başlasa da aslında bu durum gerçek hayatta da olabilmektedir. Bu virüs ordunun ortaya çıkarttığı bir virüstür fakat bu boyutta insanları etkileyebileceği düşünülmemiştir. Virüsü taşıyan Charlie ailesini bu virüsten kurtarmak için askeriyeden kaçar. Kısa sürede karşısına çıkan herkese bu virüsü bulaştırır ve virüs Meksika dalgası şeklinde tüm dünyaya yayılmaya başlar. Kısa sürede dünyadaki %99 insan öldü. Sadece %1’lik bir kısım hayatta kalmayı başarmıştı. Hayatta kalabilen bu insanlar bir araya gelebilmek için yollara düşerler ve sonunda hepsi yan yana gelirler. Fakat bu grubun yönlendirilmesi, yönetilmesi gerekmektedir.

REKLAM ALANI

Mahşer kitap özeti aslında iyilik ve kötülüğün bir virüs sayesinde karşı karşıya gelişini anlatan bir hikâyedir. Kötülük mü kazanacaktır yoksa iyilik mi? İyi olan insanlar da vardır kötü olanlarda fakat arafta kalanlarda vardır ve bu rafta kalan insanlar aslında kötülerden daha da tehlikelilerdir. Bunun nedeni ise kötülüğü seçerler ise sadece tek bir nedenden dolayı seçecekleri içindir. İntikam. Bu yüzden arafta kalan kişiler kötülüğü seçerlerse intikam için her şeyi göze alarak ilerleyeceklerdir. Yazarın kaleme aldığı bu kitap kurgusu ile çok beğenilmiş ve kısa bir süre içerisin de milyonlara hitap etmeyi başarmıştır. Oldukça güzel bir kurgusu olan bu kitap kısa sürede hikâyesi ile sizleri saracak ve bir solukta kitabı bitirmek isteyeceksiniz. Merakla sonunu okumak için can atacaksınız. Ayrıca yazarın kullandığı yazım dili de oldukça sade olduğundan dolayı kolaylıkla kitabı her yaştan insan okuyabilir ve kısa sürede kitabı bitireceksinizdir.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.