Kitapozeti.Net

Memleketi Ben Kurtaracağım Kitap Özeti – Gülse Birsel

20.12.2017
17

Son zamanlarda kaybettiğiniz kahkahaları geri vermek niyetindeyim diyen Gülse Birsel, sizlere oldukça eğlenceli bir kitap sunuyor. Sanki kendinizle sohbet içindeymişsiniz havasında yazılmış olan bu kitap içerik olarak da günümüz sorunlarına farklı ve eğlenceli bir şekilde dokunuşlarda bulunuyor.  kitap özeti genellikle Gülse Birsel’in çocukluğu ile gençliğini de konu alarak kendi düşüncelerini, toplumsal yaşantımızın gidişatını ele alarak okurlara farklı bir eser sunmaktadır. Gülse Birsel eğlenceli kişiliğini bu kitaba da yansıtmıştır. Eleştirilerini bile komik bir üslup ile dile getiren sanatçı oldukça beğenilen bu eseri ile kısa sürede çok okunan kitaplar listesine girmeyi başarmıştır.

Memleketi Ben Kurtaracağım Kitap Özeti

Ülkeyi yönetmek istediğini ve vaatlerini bir bir sunan yazar, esprili bir dil ile siyasi düzeni de eleştirmekten geri kalmamıştır. Kitap sadece siyasi konuları değil genel olarak Türk toplumunu tamamen ele almaktadır. Özellikle de son zamanlarda yaşanan olaylar ile değişen toplum düzenimizi esprili dili oldukça güzel eleştirmektedir. Özellikle depresyon, diyet, astroloji, sosyal medya gibi gündemi meşgul eden pek çok konuyu da ele alan bir kitaptır. Bu kitap ile artık topluma farklı bir bakış açısı ile bakmaya başlayacaksınız. Gülse Birsel’in dili ve anlatımı ile oldukça güzel kurgulanmış olan bu kitap sizlerin bir çırpıda kolaylıkla okuyabileceğiniz türdendir. 

Memleketi ben kurtaracağım kitap özeti özellikle toplumda giderek bozulmalar olmasını ve insanların olaylar karşısında tepkisiz kalışını dile getiren Gülse Birsel bu dünyayı ben yönetseydim nasıl olurdu mesajını da vermiştir. Bizce de dünyayı Gülse Birsel yönetse daha komik ve eğlenceli bir yer olabilirdi. Oldukça günlük konuşma şeklinde basit ve eğlenceli bir üslup kullanılarak yazılmış olan bu kitap sizlerin okurken oldukça eğleneceği aynı zamanda da düşüneceği bir eser olmuştur.

REKLAM ALANI

Gürse Birsel giriş için kendi hayatını, ailesini, okulunu, arkadaşlarını kaleme alarak kurtarıcınızı tanımanızı istemiştir. Kendi hayatıyla bile güzel bir şekilde dalga geçebilen bu kadın, ülkenin durumu ile nasıl dalga geçmesin. Keskin bir dille eleştiriler yapmak yerine Birsel esprili üslubunu kullanarak kişilere dokundurmalar yapmıştır.

Kitapta geçen cümlelerden biri de şu şekildedir; milletçe ortak üst kimliğimizin bir huni olabileceği, kafayı sıyırdığımız şu dönemde, bir iddiam var; kapaktaki cankurtaran üniformalı temsili fotoğrafımın da anlattığı gibi, memleketi ben kurtarabilirim. En azından denerim. Durumumuz daha iyi olur mu, bilmiyorum. Ama daha kötü olmayız diye düşünüyorum. En azından acık güleriz be? Ha? Diyerek aslında bulunduğumuz ülke durumunu kısacık cümlesiyle bile çok güzel bir şekilde okuyucuya aktarmayı başarmış güçlü bir kalemdir. Gülse Birsel, yazmış olduğu bu kitapta aslında okurlarında farkındalık yaratmaya çalışmıştır. Atık birilerinin bir dur demesi gereken gidişata gülerek dur diyelim demiştir ve oldukça da başarılı olmuştur.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.