Kitapozeti.Net

Mustafa Kemal Kitap Özeti – Yılmaz Özdil

30.04.2019
89

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal’in başarılı hayatını konu alan bu kitap, ona bir kez daha farklı bir açıdan bakmanıza sebep oluyor. Özellikle Yılmaz Özdil’in farklı kaleminden ele alınan bir kitap oluşu ile okurların oldukça beğenisini kazanan bu eser kısa sürede en çok okunanlar listesine girmeyi başardı. Mustafa Kemal’in anılarına sık sık yer veren yazar aslında onun siyasi kişiliğinin ardında yatan gerçek karakterini ortaya koyan bir eseri bizlere kazandırmış. Mustafa Kemal’in özgün hallerinin de yer aldığı bu kitabı oldukça samimi bulacaksınız. Ayrıca kitabın belgeler ile de kanıt niteliğinde yazılmış oluşu kitaba gerçeklik kazandırıyor. Mustafa Kemal’in hiç bilmediğiniz yönlerini bu kitapta öğreneceksiniz. Mustafa Kemal kitap özeti bizlere mavi gözlü devin askeri başarıları dışında da nasıl bir insan olduğunu çok iyi bir şekilde gösteriyor. Yazarın 10 yıllık bir deneyim ve tecrübe ile kaleme aldığı bu eser kısa sürede oldukça ilgi gördü. Onun özgün kaleminden ortaya çıkan bu eser, Mustafa Kemale olan bakış açınızı bir kez daha tazeleyecek nitelikte.

 

Mustafa Kemal Kitap Özeti

Mustafa Kemal’in doğumundan ölümüne kadar bütün hayatını detaylar ve anılarla ele alan bu kitap sizlere belgeler ile onun hayatının detaylarına yer veriyor. Kitabın içeriğini kendi bakış açısı ile kaleme alan yazarın taraflı bakış açısına da sık sık rastlıyorsunuz. Özellikle Mustafa Kemal severliği ile bilinen Yılmaz Özdil bu kitabı ile okurlarını şaşırtmadı. Mustafa Kemal kitap özeti genel olarak bilgi verici yanlarının yanı sıra anılar kullanılarak da samimi bir boyut kazanmış. Mustafa Kemal’in daha önce hiç bilmediğiniz duymadığınız anılarını bu kitapta bulabilirsiniz. Onun çocuksu yanlarını, ciddi askeri kimliğinin dışındaki kişiyi de bu kitapta göreceksiniz. Yazarında aslında asıl amaçladığı hedef bu. Okurlarına bambaşka bir Atatürk’ü göstermek. Onun dili ile Atatürk’ü bu kitapta farklı ve içten halleriyle görüyoruz.

Mustafa Kemal Kitabı Yazarı

Mustafa Kemal severliği ile bilinen Yılmaz Özdil bu kitabı 10 yıllık bir birikim ile kaleme alıyor. Köşe yazıları ile odlukça dikkat çeken yazar bu kitabı ile de büyük ses uyandırdı. Kitabını seri halinde de tek bir kitap halinde de rahatlıkla bulabilirsiniz. Yazarın Mustafa Kemal aşkına şahit olduğumuz bu kitap oldukça akıcı bir üslup kullanılarak kaleme alınmış. Özellikle bu dili sayesinde kolaylıkla bir çırpıda keyif alarak okuyacağınız bir eser olmuş. Mustafa Kemal Kitap özeti sizlere Atatürk’ün bilinmeyen yönlerini göstermek üzere yazılmış kitap. Bu kitapta yer alan anılar yazarın kendi yorumu katılarak yazılmış metinler olmak dışında belgeler ile el yazıları ile kanıtlanır niteliktedir. Bu yönü ile de kitap okurların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Kısa sürede çok okunanlar listesinde ilk sırada yer almayı başaran bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.