Kitapozeti.Net

On Küçük Zenci Kitap Özeti – Agatha Christie

11.12.2017
61

Agatha Christie’nin kaleme aldığı bu kitap farklı bir içeriğe sahiptir. Hikaye, de bir zenci adasında on kişinin tatil için geçireceği sürede başlarına gelen farklı olaylar anlatılmaktadır. On küçük zenci kitap özeti bu on kişiden birinin tesadüfen neden adada bulunduklarını öğrenmesi ile başlar. Oldukça merak uyandıracak olan bu hikaye, oldukça beğenilmiştir ve her yaştan insanın merak içerisinde okuduğu kitaplar arasında yer almaktadır.

Esrarengiz Olayların Başlangıcı

Adaya gelen on misafir tek tek odalarına yerleştirilir. Bu sıra da herkesin dikkatini çeken bazı yazılar odalarda yazmaktadır. Bu yazılar çocuk şarkısına benzer. Bu yazılardan biri; “ on küçük zenci yemek yemeğe gittiler. İçlerinden biri boğuldu ve geriye dokuzu kaldı. Dokuz küçük zenci gece geç saatlere kadar uyanık kaldı. İçlerinden biri uykudan uyanmayı unuttu geriye sekizi kaldı… “ gibi ilerler. Oldukça ürpertici olan bu yazıların gizemi bir yemek masasında ortaya çıkar. Yemek saatinde masada 10 zenci heykeli bulunduğunu gören kişiler şaşkınlık içinde yazılardan bahsetmeye başlarlar. Hikaye bu noktadan sonra oldukça farklı bir boyutta ilerlemeye başlar.

özeti; kişilerin sebep oldukları ölümleri ele almaktadır. Yemek sırasında bir ses ortaya çıkar ve tek tek kişilerin kimleri öldürdüğünü açığa çıkarır. Ses kişilerden bir savunma yapmalarını ister fakat hiçbir neden bir insanın hayatını sonlandırmak için yeterli değildir. On zenci heykelin duvarlarda yazılı olan hikayeleri bir anda gerçek olmaya başlar ve yemek sırasında bir kişi boğularak hayatını kaybeder. Bu şekilde kişiler yavaş yavaş hayatlarını kaybetmeye başlarlar.

On küçük zenci kitap özeti ile bile şimdiden meraklanmaya başladığınız bir hikaye sizleri bekliyor. Bu kitabı okurken, kendince sağlanmış bir adalete tanıklık edeceksiniz. Hikayemizin başkahramanı Vera yaşanan bu kayıplardan dolayı zaman içerisinde psikolojik olarak çöküntüye girecektir ve kısa sürede bu olayın gizemi ile bambaşka bir ruh haline girecektir. Oldukça farklı bir kurguya sahip olan bu kitap sizlerin daha önce hiç rastlamadığınız farklı bir dil ile kaleme alınmıştır. Üslubu ile de bir nefeste okuyacağınız bu kitabın etkisinden uzun süre çıkamayacaksınız.

Polisiye Tadında Bir Kitap

Sürekli olarak bir bilmece ile karşınıza çıkan bu kitap, polisiye kitap örneklerinin en güzellerinden birisidir. On küçük zenci kitap özeti sizleri bambaşka bir hayal dünyasına hapsedecek. Olayları kafanızda kurgulayıp çözmeye çalışırken, bir anda kitabın bittiğini göreceksiniz. Sürükleyiciliği ile de pek çok okur tarafından takdir edilen kitap, özellikle farklı içeriği ile sizlerin dikkatini çekecektir. Aslında kitapta kişilerin vicdanları ile baş başa kalıp, kendi hatalarını sorgulamaları için sunulan bir fırsattır. Bu kitaptan sonra mutlaka sizde kendi pişmanlık ve hatalarınızı sorgulayacaksınızdır. Belki de bu kitap sizlerin büyük dersler çıkartmasını da sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.