Kitapozeti.Net

Papatya Kokan Kadın Kitap Özeti – Ahmet Şahin

28.12.2017
62

Ahmet Şahin’in ele aldığı bu kitap oldukça sade bir dille yazılmış olup, oldukça akıcıdır. oldukça duygu yüklü bir hikâyeye sahiptir ve aşk duygusunu anlatır. Aşk yaşanması ile pek çok farklı duyguyu içinde barındırır. Gülüşünde toplamaya kıyamadığım papatyalar var… Diyen yazar, oldukça şairane bir dille kitabın aralarında güzellikler yapmıştır. Şiirsel nitelikte bir kitap olan , sizlerin bir nefeste okuyacağınız kitaplardan biridir. Oldukça başarılı bir kurguya sahip olan bu kitap kısa sürede çok satanlar listesine adını yazdırmayı başarmıştır. Kitap özgün bir dille yazılmış olması ile de sizlerin beğenisini kazanacaktır. Papatya kokan kadın kitap özeti olarak şair oldukça duygusal yaklaşımlarda bulunarak bir eser oraya çıkarmıştır.

“ Son nefesime kadar kokunu hissetmek,

Çivisi çıkmış bu dünyayı

Papatya bahçeleriyle doldurur.

Şimdi seni izliyorum öylece,

Seninleyim,

Uçsuz bucaksız bir papatya bahçesindeyim.

Sen yoksun ama kokun…

Kokun hep tenimde, tenin son nefesime kadar benimle.

Son nefesimden sonra bile hissetmek kokunu,

Kokun ruhumda, kokun benliğimde, kokun saklı durur en derinimde.

Çorak ruhum uçsuz bucaksız bir papatya bahçesi şimdi seninle.

Ve sen papatya kokan kadın,

Kokun her hücreme işlemişken böyle,

Bil ki seni aramak en büyük alışkanlığım,

En büyük sevdam.”

Papatya Kokan Kadın Kitap Özeti

Papatyalar saflığı masumluğu temsil edere, yazar bu kitapta da aşkını papatyalar ile özümseyerek okurlarına hislerinin geçmesini sağlamıştır. Özellikle aşkın şiirsel bir dille ele alınışı, okurların bu kitabı oldukça beğenmesini sağlamıştır. Yazar kitapta bir aşkın bitişini anlatır. Giden bir kadındır geride erkek kalır, fakat erkek için aşk henüz bitmemiştir. Bu aşk hikâyesi sizlerin alışık olduğu hikâyelerden değildir. Bambaşka bir hikâyenin içerisinde bulacaksınız kendinizi.

Oldukça güzel bir kurgusu olan bu kitap sizlerin bir nefeste çabucak okuyacağı bir hikâyedir. Akıcı üslubu ile bir anda hikâyenin içinde buluveriyorsunuz kendinizi. Sade ve duygu yüklü üslup ile yazılmış olan bu kitap sizlerin aşka olan bakış açısını değiştirecek.Papatya Kokan Kadın kitap özeti aşkın yaşanılma şekline göre yol aldığı ve ayrılık ilke sonuçlandığında hissedilen duyguları ele alan bir kitaptır. Aşk tek başına yaşandığında güzeldir. Umut verir insana. Fakat aşk ayrılık getirir. Aşkı aşk yapan ayrılıklardır. Sevda iki kişiliktir. Bu yüzdendir ya zaten aşkın acı vermesi, iki kişilik değil tek başına yaşanmasındandır.

Oldukça duygu yüklü olan bu kitap sizlerin de yaşadığı aşk dolu günleri sizlere tekrar hatırlatacak belki de benzerlikler bulacağınız bir kitap. Papatya Kokan Kadın Kitap özeti ile Ahmet Şahin’in müthiş şairane üslubu sizlerin oldukça beğeneceği bir eser. Bu kitabı kitaplığınıza mutlaka eklemelisiniz. Ahmet Şahin’in yazarlığında yayınlanan kitap okurlar tarafından da oldukça beğenilmiştir ve oldukça fazla bir okur kitlesine sahip olmuştur yazarımız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.