Kitapozeti.Net

Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum Ağladım Kitap Özeti – Paulo Coelho

26.02.2019
64

’nun kaleme aldığı bu kitap yazarın Türkçe ’ye çevrilmiş ikinci kitabı olma özelliğini taşımaktadır. Yazarın kitaplarında kullandığı sade kurgu dili ile okurlar eserleri kısa sürede okumaktadırlar ve bu eserler oldukça beğenilmektedir. Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum Ağladım kitabı hem adı ile hem de içeriği ile oldukça farklı bir kitaptır ve kısa sürede okurlar tarafından oldukça beğenilmiştir. Bir aşk hikâyesini farklı bir kurgu ile anlatan yazar, tutkuyu ele almıştır. Sonsuzluğa dönüşen bir tutkunun yazarın elinde nasıl da şekil bulduğunu görüyorsunuz. Tutku dolu bir hikâyesi olan bu kitap tüm dünya da çok fazla okunmuştur ve çok fazla çevirisi bulunmaktadır. Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum Ağladım kitap özeti aslında iki insanın aşka teslimiyetini anlatmaktadır. Oldukça güzel bir kurgudan oluşan kitap, aşkın her halini gözler önüne sermektedir. Tutku, fedakârlık, samimiyet, sadakat ve teslimiyetin yer aldığı, iki karakterin yaşadığı duygu dolu bir kitaptır.

Piedra Irmağı’nın Kıyısında Oturdum Ağladım Kitap Özeti

Yazar bu kitabında adeta tanrıyı kadınlaştırmıştır. Dine düşkün ve tüm hayatını din üzerine kurmuş bir adam ve onu dininden, tanrıdan bile kıskanan bir kadının aşkını ele almaktadır kitap. Pilar başkahramanımız oldukça güçlü bir karakterdir. Hayata karşı dimdik durmayı başarabilmiş ve ayakları yere sağlam basan bir kadını temsil eden Pilar, çocukluk arkadaşı olan adam ile yıllar sonra tekrar karşı karşıya gelecektir. Bu karşılaşma bir aşkın alevlenmesine ve tutkunun gün yüzüne çıkmasına sebep olacaktır. Pilar adama deli divane âşıkken adam da kadın için aynı şeyleri hissetmektedir. Fakat adam hiçbir zaman Pilar’a karşı duygularını açmamış ve belli etmemeye çalışmıştır. Dinine olan düşkünlüğünden dolayı kendini engellemeye çalışmıştır.

On bir yıl sonra birbiri ile karşılaşır âşık olan bu iki insanın hikâyesidir kitap. Gerçek aşkın anlatıldığı bu kitapta kadın bambaşka bir deneyim ile sevdiği adam için çabalamaktadır. Peki, a bu iki çiftin aşkı gerçek olacak mıdır? Yazar bu hikâye ile oldukça farklı bir yönden aşkı ele almıştır. Aşkın fedakârlık istediğini ve koşulsuz bir sevgiden meydana geldiğini anlatmaya çalışmıştır. Günümüzden oldukça farklı duyguların yaşatıldığı bu hikâye okurları oldukça etkilemiştir. Kısa sürede çok fazla okur kazanan yazar, bu kitabı ile sizleri de etkileyecektir. Özellikle bir adamın duygularını yönetmeye çalışması ve kadının tutkusunun büyüklüğü ile doğan bir aşkın gücü anlatılmaktadır. Aşk için sadece tutku yeterli değildir. Tam anlamıyla şeffaf olarak aşka dair bakış açınızı değiştireceğiniz bir hikâye ile iç içe kalacaksınız. Piedra Irmağı’nın Kıyısında Oturdum Ağladım kitap özeti sizleri bir anda içine çekecek ve bu hikâyeden oldukça etkileneceksiniz.

Yazarın özellikle aşkı ele alışı ve kurgunun sade bir dille kaleme alınması sizlerin beğenisi kazanacaktır. Bu hikaye ile gerçek bir aşk yaşayıp yaşamadığınızı bile sorgulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.