Kitapozeti.Net

Rüzgarlar Hep Gençtir Kitap Özeti – Zülfü Livaneli

06.05.2019
57

’nin usta kaleminde çıkan Rüzgarla Hep Gençtir kitabı okurlarına bambaşka bir dünyanın kapısını açıyor. Özellikle Zülfü Livaneli’nin o akıcı dili gene sizi alıp kitabın derinliklerine sürüklemeyi başarıyor. kitap özeti Zülfü Livaneli’nin anılarına tekrar can verdiği bir kitap. Özellikle yazarı severek takip eden okurları bu kitap ile odlukça sevindi. Kitabın adında da yer verilen gençlikten bol bol söz edilen bu kitapta, ruhun hep genç kalması, neşeli kalması gerektiği ısrarla vurgulanmış. Zülfü Livaneli bu kitabında dönemin ünlü kişilikleri ile olan anılarına da bol bol yer vermiş. Özellikle okurların dikkatini Zeki Müren ile olan kısım çekiyor. Zülfü Livaneli’nin gençliğine yolculuk niteliğinde olan bu kitap pek çok anı ile dolu. Ayrıca yazarın hayatına dair pek çok bilgiye de bu kitap sayesinde ulaşabiliyorsunuz. Kısa sürede oldukça ilgi gören bu kitap, Zülfü Livaneli’nin tavsiye edilen kitapları arasında yer alıyor.

Rüzgarlar Hep Gençtir Kitap Özeti

Kitabın ana fikri anılar olup, yazarın küçük yaşlardan itibaren yaşadığı olayları konu almaktadır. Özellikle yazarın kariyer hayatının şekillenmesinde bu anıların yeri çok büyüktür. Kitapta yer alan bir anıda Zeki Müren’e de yer verilmiştir. Yazar küçük yaşlarda Zeki Müren’in konserlerine gider ve daha sonra hayatı bu yönde ilerlemeye başlar. Büyükannesinin bu anılarda yeri çok büyüktür. Kitabın en çok dikkat çeken bölümü ise gelenekçi bir bakış açısından yenilikçi bakış açısına geçiştir. Özellikle babaannesinin bu yenilikçi tavra karşı bakış açısından sık sık bahseden yazar, bu yenilikçi akımın nasıl aile içerisine girdiğini anlatıyor. Kadınların yaptıkları yemeklerde kullandıkları yağları bile farklı şekillerde aile büyüklerine sunuşu ile yenilikçi akımı kavrama şekillerindeki bu hileler oldukça keyifli anılar ile anlatılıyor. Rüzgarlar Hep Gençtir kitap özeti genel olarak yazarın o dönemi anıları ile ele alışıdır. O dönemde yaşanan olaylara insanların bakış açılarını açık ve net bir şekilde bu kitap ile görebiliyorsunuz. Dönem değerlendirmesi olarak da adlandırabileceğimiz bu kitap oldukça hoş görüntüleri zihinlerimize kaydediyor.

Rüzgârlar Hep Gençtir Kitabı Yazarı

Rüzgarlar Hep Gençtir kitabının yazarı Zülfü Livaneli, gene oldukça başarılı bir iş ile karşımıza çıkıyor. Onun sade ve akıcı üslubunu gene bu eserinde de görüyoruz. Okurlarına kazandırdığı bu kitap ile büyük bir sükse kazanan yazarı siyasi görüşü, şarkıları ile de tanıyoruz. Yaptığı her işte adından söz ettirmeyi başaran Zülfü Livaneli bu kitap ile de kendinden bol bol söz ettirmeyi başarıyor. Rüzgarlar Hep Gençtir kitap özeti genel olarak yazarın anılarını konu alsa da aslında genel olarak bakıldığında dönemin özelliklerini ve gelen yenilikleri çok iyi bir şekilde ele aldığını görüyoruz. Bu kitabı okumaya başladığınızda elinizden düşüremeyecek ve bir baş ucu kitabı haline getireceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.