Kitapozeti.Net

Saftirik Kitap Özeti – Jeff Kinney

14.08.2018
45

Jeff Kinney’in kaleme aldığı bu kitap oldukça eğlenceli çizimleri de içerisinde barındırıyor. Saftirik kitabı hem büyüklerin hem de küçüklerin severek okuyacağı güzel bir kurgudan oluşmakta.  Saftirik kitabında henüz gelişimini tamamlamamış olan küçük bir çocuğun her gün tıraş olan fazla gelişmişlerle bir arada okula gitmek zorunda oluşunu anlatmış yazar. Çocuk olmanın zorluğunu anlatan bu kitapta oldukça eğlenceli hikâyeler yer alıyor. Saftirik kitabı bir kitapla da kalmıyor, okurların beğenisi üzerine kitap bir seri halini alıyor. Greg isimli başkahramanımızın okul hayatını ele alan kitap oldukça eğlenceli kurgulardan oluşuyor. Özellikle Greg’in her gün yaşadığı farklı olaylar ve zorluklar kitabı oluşturuyor.

Jeff Kinney’in kalem aldığı bu kitabın kısa sürede filmi de çekilmiştir. Oldukça fazla ilgi toplayan bu kitap beyaz perde de yerini alarak sevenleriyle buluşmuştursaffssfsf. Saftirik kitap özeti macera dolu bir çocuğun hayatını ele alan oldukça eğlenceli ve her yaştan insanın rahatlıkla okuyabileceği bir kurgudur. Özellikle yazarın eğlenceli ve sade bir dille kitabı kaleme alması, kitabın daha akıcı olmasını sağlamıştır. Bu kitabı bir çırpıda okuyacaksınız ve Grey’in maceralarını tekrar tekrar yaşamak isteyeceksiniz.

Saftirik Kitap Özeti

Bir gün okulda sevgililer günü dansı düzenlenir ve bu dans Greg’in dünyasını değiştirir. Greg, okulda yapılacak olan bu sevgililer günü dansında yalnız kalmaktan çok korkuyordur ve kendine bir kız arkadaş bulmalıdır. En iyi arkadaşı olan Rowley’de aynı durumdadır ve Greg için bu bir teselli olamaz. Mutlaka dansa gidecek bir kız arkadaş bulmak zorundadır. Tek başına o geceye katılmak istemiyordur. Büyük uğraşlar sonrasında Greg kendine bir partner bulmayı başarıyor. Bu durumda umutsuz vaka Rowley yalnız kalıyor. Fakat bu durum bir anda değişebilir. Geceye yalnız gelen Rowley belki de dansta bir kız arkadaş bulacaktır. Partneri olmayan pek çok kişi vardır. Gecenin sonunda kimin yalnız kalacağı da bilinmez. Saftirik kitap özeti oldukça eğlenceli kurguları için de barındırıyor. Bu kitap ile küçük bir çocuğun hayal dünyasını ve eşsiz maceralarını ziyaret edeceksiniz. Belki de kendi çocukluk maceralarınıza geri dönüş yapacaksınız.

Saftirik kitabı kısa sürede tüm dünya da çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Yazar kitabının beğenilmesi üzerine Saftirik kurgusunu artık bir seri haline dönüştürmüştür. Tüm serileri dünya çapında okunmaya devam etmektedir. Kitabın sadece kurgusu değil, uşkununun da oldukça eğlenceli oluşu sizleri oldukça güldürecek ve keyifli anlar yaşayacaksınız. Saftirik özellikle bir çocuk kitabı yerine herkesin okuyabileceği güzel bir kurgu oluşu ile dikkatleri çekiyor. Oldukça başarılı bir eser olup, bol eğlenceli anlardan oluşuyor. Kitapta diğer çocuklardan biraz daha farklı olan Greg’in macera dolu okul hayatı sizleri içine çekecek ve sanki başkahramanımızın yaşadıklarını siz yaşıyormuş gibi hissedeceksiniz. Kurgunun içinde öylesine kaybolacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.