Kitapozeti.Net

Şeytan ve Genç Kadın Kitap Özeti – Paulo Coelho

14.08.2018
61

’nun kaleme aldığı bu roman farklı bir üslup ve hikâyeyi gözler önüne sermektedir. Akıcı bir kitap olan sizlerin kısa sürede okuyacağı ve unutamayacağı bir kurguya sahiptir. Dünyanın karmaşasından kendini soyutlamış, dağ başında bulunan bir köyde yaşayan insanların sıradan hayatları ile başlıyor hikâyemiz. Köyde yaşamını sürdüren tek kadın olan Chantal, bir barda çalışarak hayatını sürdürmektedir. Kadın sürekli olarak aynı süregelen hayatından sıkılmıştır ve bir an önce bu sıkıcı hayatından ve kasabadan kurtulmak istemektedir. Kısa süre içerisinde kadının bu istediği gerçek olur. Kasabaya kimsenin bilmediği bi yabancı gelir ve bu adam tüm kasabanın hayatını değiştirecektir. Oldukça gizemli ve macera dolu bir kurgusu olan bu kitap her sayfasında okurda merak uyandırıyor. Yabancı kasaba halkına kendi hayatlarını sorgulamalarını önerir. Herkesin hayatı bu sorgulama ile bir anda değişir. Halka 7 gün veren adam,  aslında kasabaya oyun oynamaktadır.

Yazar bu romanında insanın nefsi ile ilgili bir sınava tabi tutulan insanları ele almıştır. Kasabaya gelen yabancı adam şeytandır ve insanlara oyun oynamaktadır. İyi ve kötü arasındaki ince çizgiyi gözler önüne seren bu adam sizlere farklı bir kurguyu yaşatacak.  Yazarın son romanı olan Şeytan ve Genç Kadın kitap özeti tamamen insan ile tanrı arasındaki ilişkiyi ele almaktadır. Her insanın içerisinde bir iyi bir de kötü bulunmaktadır. Peki ya iyi mi kazanacaktır yoksa kötü mü? Bir anda değişen hayatların hikâyesini kalem alan yazar bu eseri ile oldukça başarılı olmuş ve çok fazla sayıda okur kazanmıştır.

Şeytan ve Genç Kadın Kitap Özeti

Sıradan hayatları ele alarak başlayan hikaye bir anda bir yabancının bu hayatlara dokunması ile değişiyor. Kitapta özellikle kimliği belirli olmayan bir yabancı adamdan bahsedilmektedir. Şeytan olarak nitelendirilen bu adam bir anda insanlara bir fırsat sunmaktadır. Aslında bu bir fırsat değil bir oyundur. Bu farklı kurgu yayınlanması ile bir buçuk milyon okur ile buluşmuştur. Tüm dünya da oldukça beğenilen bu eser, kısa sürede çok satanlar listesine de girmeyi başarmıştır. Yazarın kolay üslubu ile de rahatlıkla herkesin okuyabileceği bir eser ortaya çıkmıştır.

Bu eser ile yazarın son eseri olma niteliğini de taşımaktadır. İyilik ile kötülüğün büyük savaşını ele alan bu kitap sizlerin de kendi içinizden kendi davranışlarınızı yargılamanıza neden olacak. Bir nevi okurlarını da kendileri ile yüzleştiren yazar, bu yönden de taktir toplamıştır. Okurlarda kendi iyilerini ve kötülerini görerek bu kitabı farklı bir tatta okumaya devam edeceklerdir. Özellikle insanı duyguları ele alması ile herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir hikâye ortaya çıkmıştır. Bu hikâye sizi oldukça derinden etkileyecektir ve hatta değiştirecek özelliğe sahiptir. Şeytan ve Genç Kadın kitap özeti tüm insanlığı ele alan farklı bir kurgu ile oluşturulmuş yazarın ustalık eseridir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.