Kitapozeti.Net

Sineklerin Tanrısı Kitap Özeti – William Golding

, İngiliz yazar William Golding’in en önemli eserlerinden biridir ve çok fazla sayıda kişiye okura ulaşmış bir kitaptır. Nobel Edebiyat ödülü alan kitabı mutlaka okumalısınız. Oldukça farklı bir hikâyesi olan bu kitap sonunda sizleri pek çok soru işareti ile beraber bırakacaktır.

Sineklerin Tanrısı kitap özeti, günümüzde geçen bir atom savaşını konu edinmektedir. Atom savaşı sırasında ıssız bir adaya düşen bir grup çocuğun, hikâyeleri ele alınmaktadır. Kitapta insanların yaradılışının gerçeklerini gözler önüne seren ilginç olaylar gerçekleşmektedir. Kitapta bembeyaz bir sayfanın nasıl olurda saf, temiz beyinler tarafından karalandığı anlatılmaktadır. Kimsenin olmadığı bu adada bir grup çocuk, baskıcı toplum düzeninden uzakta olduklarından tamamen barışın hâkim olduğu bir ortam oluşturmaya çalışırlar. Fakat insanın doğasında bu yoktur. Sürekli hükmetmek isteyen insanoğlunun bu içgüdüsel tavrının gözler önüne seren bu roman sizleri oldukça etkileyecektir.

Sineklerin Tanrısı Kitabı İle Farklı Bir Bakış Açısı

Sineklerin Tanrısı romanı ile bir grup saf, temiz kalpli çocuğun bile insanın yaradılışına yenik düştüklerini görüyorsunuz. Bir grup çocuk bir anda kurmak istedikleri dünyadan çok uzakta apayrı bir ortam yaratıyorlar. Bu çocukların serüvenleri sizlerin de insanoğlunun içgüdüsel tavrını daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Bu romanda ilerleyen sahnelerde lider seçilen bir çocuğun ve baskıcı toplumun temellerinin atılışına bir kez daha şahit olacaksınız.

REKLAM ALANI

Başkahramanımız Simon oldukça sevgi dolu bir çocuktur ve bir gün ormandan tek başına yürürken Sineklerin Tanrısı ile karşılaşır. Simon aslında canavarların insanların içinde olduğunu bilmektedir. Sineklerin Tanrısıdır Simon’un insanın yaradılışındaki gerçeklerin çocuğun bildiğini bilir. Hikâyemiz bu şekilde devam etmektedir. Bir avuç çocuğun baskıcı bire toplumdan ve savaştan şans eseri kurtulması ile birlikte ıssız el değmemiş bir ada da kaçtıkları bu toplumu tekrar oluşturmaya nasıl da başladıklarını anlatır. Sineklerin Tanrısı kitabı bir çocuk kitabı olarak gözükse de her yaştan kişinin okuması gereken bir kitaptır. İnsanoğlunun aslında içgüdülerini ve hareketlerinin nasıl da canavarlaştığını gösteren bu kitapta herkes bir şeyler bulacaktır. Sineklerin Tanrısı kitap özeti aynı zamanda Nobel Edebiyat ödülü alması ile de oldukça çok konuşulmuş olup, tüm dünyada okunan romanlar arasında girmeyi başarmıştır.

Sineklerin Tanrısı kitabı sizlerin çok daha farklı bir bakış açısı ile insanlara bakmanızı sağlayacak bir kitaptır. Oldukça farklı düşüncelere sahip olacağınız ve çok etkileneceğiniz bu kitap oldukça sade bir üslup ile ele alınmıştır. Bu yönü ile de bir çırpıda kolaylıkla okuyabileceğiniz bir kitaptır. İngiliz yazar oldukça başarılı bir kurguya sahip olan bu kitabı sizlerle buluşturuyor. Müthiş bir içeriğe sahip olan bu kitabı mutlaka okumalısınız. Kitaplığınızda mutlaka bulunması gereken bir kitap olup tekrar tekrar okuyabileceğiniz bir romandır. Yazarın sade dili ile de bu kitabı kolaylıkla okuyabilirsiniz.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.