’un kaleme aldığı bu kitap iki temel üzerine yazılmıştır. Bu temellerden birisi insanlara hiçbir şey söylemden ve kullanmadan pek çok şeyi anlatabilmeniz. Örneğin tek kaşını kaldıran bir insan karşısındaki insana pek çok şey anlatabilmektedir. Bu ifade de pek çok anlama gelebilir. Kızgınlık ibaresi de olabilir şaşırmış bir ifade de.

Süper İyi Günler kitap özeti esrarengiz bir cinayet üzerinden ilerleyen bir kitaptır. 15 yaşındaki bir gencin daha önce hiç bulunduğu sokaktan dışarıya çıkmamış olması ve bu gencin büyük hayalleri ile kitap başlamaktadır. Genç astronot olmak istemektedir. Bu gencin Otizm belirtileri gösterdiği anlaşılmıştır ve başından geçen olayları ele alan bu kitap sizleri hikayesi ile oldukça etkileyecektir. Bu kitabın bir diğer özelliği de yazarın çocuk olmasıdır ve onun gözünden yaşadıklarını anlatmasıdır. Çocuk birinin ona dokunmasından, yemeklerin birbirine karışmasından, kalabalık ortamlara girmekten korkan, aynı zamanda müthiş bir ezber yeteneği olan ve tüm dersleri ezbere bilen bir çocuktur. Çocuğun insanlarla konuşmak yerine farklı yöntemlerle iletişim kurabilmektedir. B oldukça dikkat çekici bir durumdur. Aslında günlük hayatımızda sık sık bizde hareketlerimiz ve beden dilimiz ile sözlü bir iletişim kurmadan insanlarla anlaşabilmekteyiz. Fakat bu bir rahatsızlık sonucu oluşan durum olduğundan dolayı, kitap aslında otizmli çocukların nasıl hissettiklerini bizlerin onlara karşı davranışlarımızın ne denli önemli olduğunu ele alan müthiş bir kurguya sahiptir.

Süper İyi Günler Kitap Özeti

Kitabın başkahramanı Christopher, kendi gibi otizmli ve bir o kadar da zeki çocukların bulunduğu bir okula gitmeye başlar. Kitapta aslında her şey Christopher’ın gözünden anlatılıyor ve olaylara bakış açınız bir anda değişiyor. Bambaşka şekilde kendinizi çocuğun yerine koyarak ilerleyeceğiniz bu serüven sizleri oldukça etkisi altına alacaktır.

Süper İyi Günler Kitap özeti sizlere otizmli bir çocuğun ne kadar hayat dolu ve renkli bakış açısını göstererek sizleri şaşırtıyor. İşin içine bir de esrarengiz bir cinayet girince olaylar iyice karışıyor. Bu cinayetin çözülmesi için Cristopher kullanılıyor. Aslında müthiş bir dehası olan çocuk kısa sürede bu cinayeti çözebilecek mi? Neler yaşanacak kitapta sizleri beklenmedik olaylar bekliyor. Bu kitap İngiltere’de yayınlandığı günden bu yana rekorlar kırmıştır ve pek çok ödül almıştır. 15 dile çevrilerek 32 ülkede yayımlanan bu kitap sizleri bambaşka bir hikâyenin içine hapsedecek cinsten. Özellikle otizmli bir çocuğun bakış açısını ele alması ile de sizleri hayretlere düşürecek olan bir hikâyedir. Bu kitap otizmli çocuklara da dikkat çekerek onların gözünden dünyayı görebilmenizi sağlıyor. Bu yönü ile de oldukça farklı bir yönden ele alınmış bir kitaptır. Aldığı ödüller ile de büyük sükse yapan kitap kısa sürede çok satanlar listesine girmeyi başarabilmiş, özgün bir hikâyeden oluşmaktadır.