Kitapozeti.Net

Tahta At Kitap Özeti – Bahadır Yenişehirlioğlu

04.03.2019
34

’nun kaleme aldığı bu roman, konu olarak insanın iyi ve kötüyü anlaması yorumlaması üzerine yazılmıştır.  kitabı bir aile öyküsü gibi başlasa da aslında her insanın için de olan iyi ve kötüyü ele alarak sizlere hoş bir hikâye anlatmaktadır. Tahta At kitap özeti, İstanbul’da Boğaz’da bir tepe üzerinde görkemli bir villa vardır, Haznedaroğlu köşkü ile olaylar başlamaktadır.  Köklü bir aile olan Haznedaroğlu, oldukça zengin bir hayat sürmektedir. Bu ailenin tek bir çocuğu vardır. Ekrem Bey ve Zerrin hanımın bu güzel evliliğinden güzel kızları Elif dünyaya gelmiştir. Oldukça güzel bir aile düzeni olan Haznedaroğlu ailesinin kızı Elif ilk kez âşık olur. Yakışıklı basketbolcu Bora, aslında görüldüğü gibi biri değildir. Bora kötü biri midir? Peki ya Elif bu kötülüğü görecek midir? İyilik ile kötülük arasında gidip gelen insan duygularını ele alan bu kitap sizleri oldukça etkileyici bir kurguya sahip ve bir çırpıda bitireceğiniz bir öykü.

Tahta At Kitap Özeti

Tahta at kitabı ile Elif’in saf masum aşkı bir anda kötülük ile karşılaşmaktadır. Peki ya Elif gördükleri karşısında ne yapacaktır? Bora’nın içerisindeki kötü ile karşılaşan genç kız ağızdan çıkan sözlere dikkat etmez ve bir anda hayat kâbusa dönüşür. Elif’in bu aşkı kötünün içindeki iyiyi ortaya çıkarabilecek midir? Tamamen bu kurgu üzerine kurulmuş kitap, ıssız bir dağda filizlenen yeşillik gibi iyiliği tarif etmektedir. Ders niteliğindeki bu kitap sizleri oldukça etkileyecek, her insanın içerisinde bulunan kötü ve iyinin savaşını çok güzel bir şekilde kurgulayan yazar oldukça sade bir dille kitabı ele almıştır. Sizleri oldukça şaşırtacak olaylarında yer aldığı bu kitap sizler için vazgeçilmez bir öyküye dönüşecek, her sayfasını büyük bir heyecan ve merakla okuyacaksınız. Tahta at kitap özeti bir dost elinin, saf bir kalbin kötülüğe dokunuşu ve kötülüğün iyiliğe dönüşebilmesi için çabalayan bir kızın hikâyesidir.

İyilik ve kötülüğün savaşını oldukça güzel bir kurgu ile ele alan yazar, Elif ile Bora’nın aşkından yola çıkarak okurlarına güzel bir öykü armağan etmiştir. Yazar bu kitap ile kimliğini kaybetmiş bir nesli eleştiriyor. Olaylar iki genç üzerinden ilerlerken günümüz gençlerinin yaşadığı olaylara benzer durumlarla karşılaşıyorsunuz. Özellikle hayatını yalanlar üzerine kurmuş genç bir adamın aşk ile yeniden iyiliğe yönelmeye çalışması ve kötülükten bir iyiliğin filizlenmesi ile oldukça farklı bir olay örgüsü ortaya konuluyor.  Gün gelir buz tutmuş bir dağda bir filiz çatlatır mı tüm dağı? Diyen yazar aslında insan duygularına oldukça güzel dokunuşlar yapıyor. Tahta at kitap özeti ile günümüz gençleri üzerinden aslında hepimizin için de yaşattığı duyguları ele alıyor ve iyiliğin kötülük ile buluşmasını oldukça başarılı bir şekilde kurguluyor.

REKLAM ALANI

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.